IMG_0029 (3)Олімпіада з іноземних мов – це знаменна подія в житті вищого навчального закладу та рушійна сила в зміцненні статусу іноземної мови.

У цьому навчальному році у Всеукраїнській студентській Олімпіаді з французької мови взяли участь 12 студентів, яких об’єднують жага знань, ерудиція та інтелект. Вони мали можливість адекватно оцінити свій рівень мовної підготовки та стимулювати її подальше вдосконалення.

7 листопада 2018 року відбувся перший тур І етапу студентської Олімпіади; змагання проводилося з трьох видів мовленнєвої діяльності (читання, аудіювання, письмо).

12 листопада, у другому турі на визначення рівня мовленнєвої компетенції, найкращі студенти продемонстрували мовні уміння. В Олімпіаді брали участь обдаровані і мотивовані франкомовні та англомовні студенти, учасники міжнародних програм, запропонованих Федерацією Обмінів Франція – Україна.

Олімпіада є не тільки елементом інтелектуальних змагань, а й потужним засобом мотивації у вивченні іноземної мови, вона посилює роль іноземних мов в успішній соціалізації студентів, підвищує їх конкурентоспроможність на ринку праці. Найактивнішими учасниками виявилися студенти факультету економіки та бізнесу. Наймолодшою учасницею Олімпіади була студентка групи 11 ГЗ, Цвєткова Ганна, медалістка Менчикурівської загальноосвітньої школи. Вона ще не приступила до вивчення французької мови в університеті, але вже взяла участь в олімпіаді та показала гарний результат.

За підсумками конкурсу місця розподілились таким чином:  перше місце посіла   Лунга Дар’я (гр. 41 МK); друге місце – Вовк Ірина, (гр. 41 МK); почесне третє місце розділили Кльонова Аліна (гр. 21 МБ ХТ) та Дем’яненко Іван (гр. 32 AI).

Всі призери дуже люблять французьку мову та пов’язали своє життя з Францією. Вони пройшли багаторівневі освітні сільськогосподарські стажування на французьких підприємствах і в фермерських господарствах, які допомогли їм удосконалити не тільки повсякденну мову спілкування, а й опанувати мову спеціальності у роботі з французькими фахівцями. За спиною кожного учасника Олімпіади стоїть величезна робота в плані особистісного зростання, самовиховання, самоорганізації і самопізнання.

Кафедра іноземних мов вітає переможців і всіх учасників Всеукраїнської студентської Олімпіади з французької мови та бажає успіхів у вдосконаленні знань з іноземних мов.

Виноградова М.С., старший викладач кафедри іноземних мов