З 5 по 24 червня 2016 р. в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та співпраці з Таврійським державним агротехнологічним університетом, викладачі Прісс Олеся Петрівна та Колесніков Максим Олександрович мали можливість поїхати до Ізраїлю.

Метою цієї поїздки стала участь у курсі «Підприємництво, маркетинг і збереження вирощеної продукції у сільському господарстві», організованому Міжнародним навчальним сільськогосподарським центром (МАТС) та Центром міжнародного співробітництва міністерства закордонних справ Ізраїлю (MASHAV). Навчальний центр розташований в кібуці Шфаїм. Діючий директор МАТС Одед Халамит, директор курсу Юрій Озіранский, координатор Аліна Домчик.

За винятком поїздок на професійні екскурсії, заняття відбувались у навчальному центрі МАТС кібуцу Шфаїм. Заняття починались об 9.00 та закінчувались о 18.00 з перервою на обід.

За час перебування у центрі спеціалісти з різних галузей знань прочитали наступні лекції: «Сільське господарство Ізраїлю та форми сільгосппідприємств», «Інноваційні шляхи вирішення проблем агропромислового комплексу», «НДІ Міністерства сільського господарства – Інститут післязбиральної обробки сільськогосподарської продукції: нові технології і лабораторії», «Техніка і технологія захисту рослин і безпека сільськогосподарської продукції», «Розвиток як основа для тривалого існування агробізнесу. Бізнес-модель і план», «Маркетинг – теорія і практика. Тенденції у сучасному маркетингу», «Визначення потреб і дослідження закордонних ринків свіжої фруктової продукції у світі», «Атестація свіжої продукції в Ізраїлі», «Закон щодо стандартизації внутрішнього ринку Ізраїлю», «Приклад агробізнесу – приватна компанія AgroWebLab – інтернет платформа і смартфон-додаток для збору даних датчиків у реальному часі на фермі», «Роль підприємництва у маркетингу. Бізнес підприємництво і практика», «Приклад агробізнесу – крупна компанія з розробки новітнього обладнання і комп’ютерних програм для молочної ферми SAE Afikim», «Поведінкова економіка: прийняття рішень в умовах невизначеності».

Також проводились декілька комп’ютерних семінарів та бізнес-гра.

Протягом тренінгу було здійснено дві професійні екскурсії тривалістю три та два дні. Під час триденної професійної екскурсії викладачі університету відвідали сховища-холодильники, сортувальні і пакувальні цехи для картоплі і моркви, осетрове і форелеве рибне господарство кібуцу Дан, сади кооперативу «Фрукти Голанських висот», сортувальні і пакувальні лінії для фруктів, підприємство з виробництва пластикової упаковки «StePac», підприємство з моніторингу в реальному часі доставки свіжої продукції «ВТ9», теплиці з вирощування квітів. За час дводенної екскурсії викладачі відвідали оптовий плодоовочевий ринок, крупний кооператив з виробництва столового винограду, а також, звісно, головні туристичні пам’ятки в Єрусалимі та Мертве море.

Завдяки такому проекту викладачі ТДАТУ мають можливість передати отриманні знання з передових технологій та підвищити знання студентів до міжнародного рівня.

Ю.В. Кондратюк, начальник РВВ;

за матеріалами О.П. Прісс, к.с.-г.н., доцент кафедри АТЕ