На цьому тижні для здобувачів вищої освіти зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» стартувала виробнича практика «Діяльність на ринку фінансових послуг», метою якої є вивчення та узагальнення досвіду ведення банківської та страхової справи з урахуванням сучасних умов розвитку фінансового ринку, банківських технологій та цифровізації послуг.

Для майбутніх фахівців з фінансів у 2020-2021 році викладачі кафедри підготували змістовну програму – стажування в банківських установах і страхових компаніях, а також прийняття участі у тренінгу з продажів та комунікацій.

Виробнича практика з банківських питань відбуватиметься в онлайн-режимі, що рекомендовано відповідним листом Міністерства освіти і науки України. Онлайн – практика від ПАТ КБ «Приватбанк» включатиме наступні теоретичні та практичні модулі:

Модуль 1. «Про банк»
Модуль 2. «Клієнти. Маркетинг у банку»
Модуль 3. «Вклади фізичних осіб і послуга накопичення «Копилка»»
Модуль 4. «Платежі клієнтів»
Модуль 5. «Платіжні картки»
Модуль 6. «Продукти для корпоративних клієнтів»
Модуль 7. «Дистанційний банкінг»
Модуль 8. «Продажі»
Модуль 9. «Агентська мережа»
Модуль 10. «Практична частина».

Результати здобувачів за підсумками програми оцінюються на основі Болонської системи освіти. Максимальна оцінка за виконання тестових завдань та практичних вправ становить 100 балів. Кожен здобувач під час навчання повинен буде провести 5 учбових транзакцій для вивчення різноманітних методів проведення операцій і платежів у сфері банківських послуг. У разі успішного проходження тестування, здобувачі отримають сертифікати. Здобувачі, які наберуть за підсумками практики 90 балів і більше, будуть внесені до кадрового резерву ПАТ КБ «Приватбанк».

Онлайн-практика від UKRSIBBANK, розроблена UKRSIBBANK BNP Paribas Group, дозволить отримати практичний досвід під час вивчення наступних блоків теоретичних та практичних питань:

Розділ 1. Ознайомлення з організаційними засадами банківської сфери і діяльності банку.
Розділ 2. Ознайомлення з послугами банку.
Розділ 3. Знайомство з касовими операціями.
Розділ 4. Правила визначення ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України.
Розділ 5. Комплаєнс.
Розділ 6. Правильний інтернет банкінг : UKRSIB online (ознайомлення з сервісом, без виконання операцій).
Розділ 7. Професійні напрямки і кар’єра в банку.

Успішне проходження курсу підтверджується відповідним сертифікатом.

Здобувачі вищої освіти зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» також матимуть можливість підвищити практичні навички з ведення страхової справи, ознайомитись з діяльністю страхової компанії, вивчити страхові продукти, що є актуальними на сучасному етапі. Це стало можливим завдяки плідній співпраці між кафедрою «Фінанси, банківська справа та страхування» та страховими компаніями м. Мелітополь. У 2020-2021 навчальному році було підписано угоди на виробничу практику з наступними страховими компаніями:

1. Мелітопольське відділення ПАТ НАСК «ОРАНТА»
2. Регіональний офіс ПрАТ «PZU Україна»
3. Мелітопольська філія ПрАТ СК «Оранта – січ»
4. Відділення м. Мелітополь Запорізької дирекції ПрАТ «СК» Евроінс Україна».

Однією з найважливіших складових професійної діяльності майбутнього фахівця з фінансів, банківської справи та страхування є взаємодія з клієнтами та ефективні комунікації. Під час виробничої практики здобувачі дізнаються: що таке «воронка продажів»; вербальна та невербальна комунікація; які методи та інструменти можна використовувати під час прийняття рішень клієнтами; що робити із запереченнями. Відповіді на ці питання здобувачі отримають після проходження курсу «Продажі і комунікації» на платформі Освітнього Хабу. За умови успішного виконання тестування кожен отримає сертифікат, що підтверджує знання та навички за пройденим курсом.

На організаційний захід, присвячений початку виробничої практики були запрошені стейкхолдери – куратори виробничої практики від фінансових установ:

– Наталія Романюк – керівник відділу трудових ресурсів АТ КБ «ПриватБанк» м. Запоріжжя;
– Олена Слободянюк – керівник напряму проекту Юніор ПАТ КБ «Приватбанк» м. Запоріжжя;
– Олексій Гагарін – керівник регіонального офісу ПрАТ «PZU Україна» м. Мелітополь.

Стейкхолдери звернули увагу здобувачів на компетенції, якими повинен володіти сучасний фахівець з фінансів, банківської справи та страхування, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці в умовах постійного реформування фінансового сектору України. Кожен із запрошених кураторів виробничої практики від фінансових установ висловив свої побажання щодо організації процесу проходження виробничої практики; зосередив увагу на важливих моментах, пов’язаних з проходженням тестування та отриманням сертифікату; розповів про те, які навички отримає здобувач під час виконання теоретичних та практичних завдань.

Колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування бажає майбутнім фахівцям успішно виконати поставлені перед ними завдання та презентувати результати виробничої практики на гідному рівні.

Наталія Радченко, Наталія Рубцова, доценти кафедри
фінансів, банківської справи та страхування