Відгуки студентів університету щодо проходження стажування у провідних країнах світу.

D5p1gIOik9MДмитро Кравцов, майбутній еколог, практика у Франції, 2015 рік:

«Рішення пройти стажування у Франції прийшло якось спонтанно, одного вересневого ранку, коли я вже був на 4 курсі. Французьку довелося освоювати з «нуля», але майстерне викладання Виноградової Маргарити Сергіївни та трохи особистої наполегливості дозволили пройти успішно співбесіду з французькою делегацією FEFU. Перше двомісячне стажування стало для мене справжнім випробуванням.

Я обрав ферму з кіньми, на якій знаходиться більше 120 цих чудових тварин. 42 з них це молоді, перспективні скакуни, яких вирощують для участі у скачках. Мій метр Хосе, темпераментний іспанець за походженням, надзвичайно експресивний та добрий по натурі, займається цією діяльністю вже в третьому поколінні своєї родини. Його жінка Себіль навпаки спокійна та розважлива, адже вона родом зі скандинавської країни Норвегії. Вона займається політичною діяльністю на місцевому рівні, у своєму департаменті Vienne. Головною несподіванкою для мене стала величезна кількість іспанської мови у повсякденному житті, що мотивує мене вивчати і її також.

Суть мого стажування полягала в піклуванні за кіньми. Я також допомагав проводити деякі тренування разом з Хосе та іншими робітниками, яких на фермі шість чоловік. Вся команда, що працює у Хосе, складена з добрих та дружніх людей, які допомагали мені висловлювати свої думки французькою більш правильно. Тому і адаптація до франкомовної середи пройшла якось непомітно.

Загалом, я отримав величезний досвід спілкування, знайшов нових друзів, розширив свої ціннісні орієнтири. Тому раджу всім, хто бажає вивчати мови та дивитися світ не зволікати, адже університет дає дійсно прекрасну нагоду реалізувати себе та навчитися чомусь корисному.»

1

Вікторія Агамірова, майбутній маркетолог, практика у Франції FEFU 2014-2015 р.:

“Розпочинаючи навчання у нашому університеті, я сподівалася, що це буде щось неординарне, бо спеціальність маркетинг вже означає щось незвичайне. Проте, я навіть не очікувала, що буде настільки цікаво! Протягом двох років навчання я вже три рази була на стажуванні у Франції, при чому у трьох зовсім різних галузях: готельній, ресторанній та комерційній.

Перше стажування я проходила у центрі Франції, де допомагала моїй метресі розміщувати у готелі клієнтів. Окрім французів, я спілкувалася і з мешканцями інших країн ЄС, таких як Швейцарія, Німеччина, Данія, Нідерланди, Велика Британія та ін. Це було досить захопливо, адже кожен з них дав мені уявлення про їх рідну країну.

Під час другого стажування я працювала флористом у магазині квітів. Саме там я отримала уявлення та навички працювати у творчій галузі: я складала букети, створювала композиції та ін. Друге стажування відбувалось взимку, і тому я зустріла у Франції і Новий Рік, і Різдво, і усі інші зимові свята.  Можу сказати, що то було справді неймовірно – уся та атмосфера створювала уявлення того, що я знаходилася у казці.

Третє моє стажування  проходило у ресторані техаської-мексиканської кухні у місті Монтлюсоні, де я працювала барменом. Так як це був сезон, то роботи було дуже багато, проте у вихідні дні ми багато мандрували.

Під час трьох моїх стажувань я побачила багато дивовижних місць Франції, побувала у старовинних замках і фортецях, підіймалася у гори, насолоджувалась виглядом вулканів, куштувала велику кількість різних делікатесів та звичайних страв французької, китайської, польської та інших кухонь, гуляла по середньовічним міст, торкалась води Атлантичного океану, бачила білого крокодила. Це було справді захоплююче. Тепер я з гордістю можу сказати, що в мене є друга родина у Франції та багато друзів, які з радістю мене приймуть та підтримають”.

xuHnwBiUz8U

2Андрій Риженков, майбутній інженер-механік, практика НКС 2011 р.:

“Я проходив закордону практику у Німеччині з 24.04.2011 р. по 24.08.2011 р. Після нашого приїзду до Берліну для нас  провели цікаву екскурсію. Після приїзду до школи тваринництва «Дойла», наступного дня з ранку почався семінар, після якого нам вручили план проведення уроків у школі. Я кормив щойно народжених телят молозивом та припалював роги вже більш–менш дорослим телятам, кастрував поросят.

Також проходили семінари, присвячені економіці Німеччини, проблемам у аграрному комплексі, новим напрямкам у розвитку сільського господарства. По закінченню перебування у цій школі відбулося невеличке святкування – для нас був приготований гриль, і ми мали нагоду дегустувати настій, зроблені на кульбабах, лісових ягодах, сливі та на меді – фантастика.

Практику я проходив на сімейному підприємстві. Мого шефа звуть Генріх Хюппе, у нього дружина Марія та два сини – Лукас та Ян-Генрік. У родині ставле ння до мене було як до члена сім’ї. З першого ж дня розпочався робочий процес і знайомство з господарством та сусідами, яким було цікаво, хто я і що роблю тут. Генріх займається рослинництвом і свинарництвом. Він також має два вітряки та біогазову установку.   Працював я 6 днів на тиждень.  Якщо казати загалом, то практика у Німеччині дала мені великий багаж знань та навичок, які я використаю у майбутньому.”

3Євген Крикницький, Швейцарія, 2011р.:

“Після ґрунтовної підготовки викладачем німецької Білоус Наталі Володимирівни та вдалої співбесіди, я отримав нагоду пройти чотиримісячну практику (з 06.06.2011 р. по 30.09.2011 р.) у Швейцарії.

З перших днів я відчув різницю українського та європейського менталітету. Коли ми приїхали до Цюріха, мене та практикантів з інших східноєвропейських країн зустріли представники фірми “Agroimpuls” і відвезли до студентського гуртожитку, де ми ночували. Наступного ранку почався семінар, на якому нам були представлені основні положення проходження практики і видані загальні рекомендації.

Практику я проходив в кантоні Argau, Leuggern Bei. Schlatt, на підприємстві Пауля Крамера. Пауль займається плодівництвом, має близька 30 га корисної площі, де вирощує 10 га черешні, 15 га сливи і 5 га яблунь. Йому приблизно 45 років, уся родина – бабуся, він з дружиною, підлітки два сини і дочка – живуть усі разом у великому будинку. Ставлення з боку родини було дуже дружнім, ми проводили багато часу разом, тим не менш, не вистачало української гостинності та хлібосольності.

З першого ж дня перебування на підприємстві розпочався напружений робочий графік: працювати у саду було нелегко, робочий день тривав від 10 до 12 годин.

Після роботи я та робітники з сусідніх держав багато спілкувалися, гуляли або каталися на велосипеді околицями (жили близько до кордону з Німеччиною). На третій тиждень мого перебування я побував у Берні, Цюріху і інших великих туристичних містах. Крім екскурсії, організованої фірмою “Agroimpuls”, Пауль також двічі влаштовував для нас екскурсію у гори до Шафхаузен, Аарешлухт і Хаметшвандліфт.

Мені сподобалося у Швейцарії, практика збагатила мої знання за фахом, я покращив рівень володіння німецькою, здобув нових друзів з різних держав, тепер ми активно спілкуємося онлайн та листуємося з ними та родиною Крамер – переважно німецькою. Тож мої основні враження від практики незабутні!”

Дізнайтеся більше про можливості проходження стажування у відділі міжнародних зв’язків (І корпус, каб. 1.201) та слідкуйте за цікавими новинами на сайті міжнародних зв’язків ТДАТУ http://www.tsatu.edu.ua/vmz/