27 вересня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось засідання вченої ради під керівництвом ректора Володимира Кюрчева. Воно проходило з дотриманням усіх карантинних вимог.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Конкурсні справи, присвоєння вчених звань.
2. Про підготовку до акредитації освітніх програм у 2021-2022 н.р.
3. Підведення підсумків рейтингового оцінювання кафедр університету за 2020-2021 н.р.
4. Про підготовку до осінньо-зимового періоду та забезпечення раціонального використання енергоресурсів.
5. Про розгляд та затвердження змін нової редакції Статуту ТДАТУ.
6. Різне.

Розпочалося засідання вченої ради з приємних подій. Ректор Володимир Кюрчев вручив диплом доктора наук Діані Грибовій. Володимир Миколайович зазначив, що зараз на факультеті економіки та бізнесу ТДАТУ працюють 16 докторів економічних наук.

Вручили на засіданні і сертифікат стипендії Дмитра Моторного. Протягом осіннього семестру її буде отримувати студент гр. 15 МБАІ Володимир Моторін.

Рада молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України проводила конкурс, участь у якому брали і науковці Таврійського ДАТУ. Серед ста номінацій, перемогу у двох (громадська організація та філологічні науки) здобула доктор філологічних наук, професорка кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ Тетяна Шарова.

Проректор з НПР Олександр Ломейко доповів про підготовку до акредитації освітніх програм у 2021-2022 н.р. У 2021-2022 навчальному році заплановано проходження акредитації за 6 освітніми програмами, зокрема 4 першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: готельно-ресторанна справа, туризм, публічне управління та адміністрування, а також повторна акредитація ОП «Геодезія та землеустрій»; освітня програма другого (магістерського) рівня вищої освіти «Економіка». Також вперше буде проходити акредитацію освітня програма третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Галузеве машинобудування» (доктор філософії).

Олександр Петрович зробив аналіз по кожній освітній програмі та довів до гарантів, на що треба звернути увагу.

Начальник НМЦ Наталя Болтянська доповіла про підсумки рейтингового оцінювання кафедр університету за 2020-2021 н.р.
У відповідності до Закону України «Про вищу освіту» в Університеті створена та функціонує система внутрішнього забезпечення якості освіти. Система внутрішнього забезпечення якості закладу вищої освіти передбачає визначення принципів та процедур забезпечення якості вищої освіти, зокрема моніторингу якості наданих освітніх послуг. Рейтингування діяльності кафедр у ТДАТУ є невід’ємним елементом запровадження системи моніторингу управління якістю вищої освіти. Метою рейтингового оцінювання діяльності кафедр є моніторинг якості управління та комплексна кількісна оцінка навчальної, наукової, профорієнтаційної, виховної, організаційної роботи, міжнародної діяльності, підвищення кваліфікації і стажування.

За результатами роботи затверджених комісій було проведено ранжування кафедр університету за напрямами діяльності кафедр у 2020-2021 навчальному році:

Навчальна робота:

1 місце – Кафедра обладнання переробних і харчових виробництв ім. професора Ф.Ю. Ялпачика
2 місце – Кафедра маркетингу
3 місце – Кафедра мехатронних систем та транспортних технологій

Наукова робота та міжнародна діяльність

1 місце – Кафедра рослинництва ім. професора В.В. Калитки
2 місце – Кафедра маркетингу
3 місце – Кафедра машиновикористання в землеробстві

Профорієнтаційна робота:

1 місце – Кафедра технічного сервісу та систем в АПК
2 місце – Кафедра технології конструкційних матеріалів
3 місце – Кафедра машиновикористання в землеробстві

Виховна робота:

1 місце – Кафедра суспільногуманітарних наук
2 місце – Кафедра фізичного виховання і спорту
3 місце – Кафедра бізнес-консалтингу та міжнародного туризму

Організаційна робота:

1 місце – Кафедра технічного сервісу та систем в АПК
2 місце – Кафедра машиновикористання в землеробстві
3 місце – Кафедра сільськогосподарських машин

За підсумком доповіді для покращення організації рейтингового оцінювання діяльності кафедри у 2021-2022 навчальному році було прийняте рішення реалізувати ряд заходів:

1. Провести аналіз результатів рейтингового оцінювання кафедр у 2020-2021 навчальному році та кожній кафедрі врахувати свої недоліки у роботі за напрямами діяльності.
2. Вдосконалити методики рейтингового оцінювання діяльності кафедр та науково-педагогічних працівників університету
3. Заохотити кращі кафедри університету з усіх напрямів роботи за результатами рейтингового оцінювання діяльності у 2020-2021 навчальному році.
4. Оприлюднити результати оцінювання кафедр на офіційному веб-сайті університету.

Проректор з АГР Олександр Рижков та керівники відокремлених структурних підрозділів ТДАТУ доповіли про підготовку до осінньо-зимового періоду та забезпечення раціонального використання енергоресурсів. Всі приміщення Університету та коледжів готові до подачі тепла і роботи навчальних закладів без довгих канікул.

На засіданні вченої ради були внесені зміни до нової редакції Статуту ТДАТУ та затверджені положення виборів ректора. Вони винесені на розгляд конференції трудового колективу, яка відбудеться 8 жовтня.

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні вченої ради університету, прийняті узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів