28 грудня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось засідання вченої ради у змішаному форматі. Воно проходило під керівництвом ректора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан запровадження незалежного оцінювання здобувачів вищої освіти за результатами ПМК1 та ПМК2.
2. Про роботу спеціалізованих вчених рад університету з підготовки кадрів вищої кваліфікації.
3. Про підготовку здобувачів вищої освіти у фахових коледжах університету до здачі державної підсумкової атестації у формі ЗНО.
4. Про стан навчально-методичної та фінансової діяльності у ВСП «Василівський фаховий коледж ТДАТУ».
5. Про затвердження Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти в Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного в 2022 році.
6. Різне.

На початку засідання всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять ветерана Університету Володимира Сидоренка, який пішов з життя 27 грудня.

Далі ректор ТДАТУ Сергій Кюрчев урочисто вручив подяки Київського національного торговельно-економічного університету за підготовку та перемогу у Всеукраїнському конкурсі бізнес-проєктів «Бізнес – трамплін». Їх отримали: здобувач вищої освіти СВО 11СПТ групи факультету економіки та бізнесу Владислав Супрун, магістрант 25МБ АІ групи механіко-технологічного факультету Андрій Гера, к.е.н., доцент, завідувачка кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Лариса Болтянська та доцент кафедри технічного сервісу та систем в АПК Борис Болтянський.

Керівник Центру незалежного оцінювання знань доктор філол. наук, професор Тетяна Шарова доповідала про стан запровадження незалежного оцінювання знань здобувачів вищої освіти за результатами ПМК 1 та ПМК 2.

Терміни складання здобувачами вищої освіти ПМК 1 та ПМК 2

• 07.10.2021 р. та 08.10.2021 р. ПМК 1 склали 6 груп.
• З 22.11.2021 р. по 26.11.2021 р. ПМК 1 склали здобувачі вищої освіти І курсу всіх факультетів та спеціальностей.
• З 29.11.2021 р. по 03.12.2021 р. ПМК 2 склали здобувачі вищої освіти І курсу всіх факультетів та спеціальностей.
• З 07.10 по 04.12.2021 р. ПМК 1 та ПМК 2 складали здобувачі вищої освіти дуальної/індивідуальної форм навчання.
• З 06.12 по 09.12.2021 р. ПМК 1 та ПМК 2 складали ті здобувачі вищої освіти, хто з поважної причини не з’явився за графіком.

До тестування були задіяні здобувачі вищої освіти 1 курсу усіх факультетів та спеціальностей та здобувачі вищої освіти дуальної та індивідуальної форм навчання. Керівником ЦНО зроблено детальний аналіз результатів проведення ПМК 1 та ПМК 2.

Позитивні моменти під час тестування:

•  ПМК 1 та ПМК 2 відповідає вимогам (містить 30 тестових завдань);
  •  наявне обмеження в часі 30 хв.;
  • тест відкритий для проходження здобувачами освіти за графіком, обмеження зняті;
  • дозволена лише одна спроба для виконання тестів;
  • налаштована функція висвітлювати результат тестування одразу після виконання завдань;
  • були відсутні спроби списування;
  • тісна співпраця з деканатами, кафедрами, НПП.

Результати незалежного оцінювання знань здобувачів вищої освіти на початку семестру будуть обговорені на методичних комісіях і вчених радах факультетів.

Про роботу спеціалізованих вчених рад університету доповідали Володимир Кюрчев та Сергій Кальченко – голови спеціалізованих вчених рад. 31 грудня 2021 року спеціалізовані вчені ради по всій Україні завершують свою роботу. З наступного року готувати докторів філософії планується через Національне агентство забезпечення якості освіти, а докторів наук – безпосередньо в університетах.

Заслухавши інформацію, вчена рада постановила: вжити організаційні заходи щодо утворення спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування згідно нового Положення.

З метою підвищення рівня, наукової і практичної цінності дисертаційних робіт та входу до Європейського інформаційного простору через наукометричні бази збільшити кількість публікацій у виданнях, які входять до Scopus та Web of Science.

Директори відокремлених структурних підрозділів ТДАТУ доповідали про підготовку здобувачів передвищої освіти у фахових коледжах університету до здачі державної підсумкової атестації у формі ЗНО. По кожному коледжу було зроблено детальний аналіз здобувачів, які вже склади ЗНО та готові в подальшому отримувати вищу освіту.

Директор ВСП «Василівський фаховий коледж ТДАТУ» Борис Ковальчук доповів про стан навчально-методичної та фінансової діяльності коледжу. Борис Володимирович ознайомив зі структурою закладу освіти, кількістю ліцензованих місць, а також зробив аналіз контингенту студентів за останні 5 років. Торкнувся директор коледжу і таких основних питань як: кадрове забезпечення, організація методичної та виховної роботи.

Затвердили на засіданні вченої ради Правила прийому на навчання для здобуття вищої освіти в Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного в 2022 році. У нові правила внесено декілька змін стосовно переліку предметів ЗНО на певні спеціальності та строки складання ЗНО.

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні вченої ради прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів