Минулими вихідними на кафедрі фізичного виховання і спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного найсильніші українські богатирі відкрили свій новий сезон змагань. Серед наших силачів вже доброю традицією стало розпочинати рік із традиційного Всеукраїнського турніру «Силачі старої школи», висловлюючи тим самим данину поваги великим спортсменам кінця XIX-початку XX сторіччя, які заклали основи сьогоднішніх богатирських ігор.

У п’ятому за рахунку Old School Strongman Challenge 2022, який цього року був присвячений 90-й річниці з Дня заснування нашого університету, взяли участь 12 атлетів із п’яти областей України: Запорізька, Луганська, Дніпропетровська, Херсонська та Донецька.

Відколи кафедру фізичного виховання та спорту ТДАТУ очолив відомий мелітопольський богатир та спортивний менеджер Валерій Газаєв, спортивний комплекс університету став основною базою підготовки найсильніших атлетів України з богатирського багатоборства. Завдяки наявності великого арсеналу спортивного інвентарю та обладнання місто Мелітополь відтепер може приймати змагання найвищого статусу.

На цих стартах атлети змагалися у трьох вправах: підйомі Зерхера, лог-ліфті та богатирській тязі. Кожен атлет мав 4 спроби зібрати максимальний результат триборства. Як зазначив організатор та учасник турніру Валерій Газаєв, ці старти – гарна можливість перевірити свої сили після міжсезонного відпочинку та включиться у підготовку до головних змагань майбутнього сезону.

У ваговій категорії до 105 кг (U105) в 4-й раз поспіль перемогу здобув Валерій Газаєв, зібравши в трьох справах суму в 665 кг.

Серед спортсменів у ваговій категорії до 90 кг (U90) золото на рахунку іншого мелітопольського спортсмена Сергія Капустіна, учня Валерія Газаєва та викладача хімії Василівського фахового коледжу ТДАТУ – 595 кг.

В абсолютній першості перше місце залишилося за Микитою Мітрюхіним з Дніпра, друге місце зайняв Олексій Борис з Херсону, а третій результат на рахунку Валерія Газаєва.

За словами завідувача кафедри фізичного виховання і спорту Валерія Газаєва, він показав близько 90% від своїх найкращих результатів:

«Перша вправа «Підйом Зерхера» – 225 кг (мій рекорд – 240 кг), друга вправа «Лог-ліфт» – 140 кг (мій рекорд – 155 кг), третя вправа – «Тяга RAW» (Богатирська тяга) – 300 кг (мій рекорд – 310, щоправда, у далекому 2016 році). Свою вагову категорію до 105 кг виграв легко, була спроба поборотися за перемогу в абсолютній першості, але 320 кг у богатирській тязі не підкорилися, в результаті посів лише 3 місце. Загалом самим турніром і настроєм результатами спортсменів залишився задоволений. Хлопці вже у гарній формі та рішуче налаштовані потужно виступити на чемпіонаті України з богатирського багатоборства в середині квітня 2022 року у Мелітополі».

Проте не для всіх наших спортсменів ці старти перші у сезоні. Два тижні тому Валерій Газаєв, Сергій Капустін та Віталій Кіяненко взяли участь у престижних міжнародних змаганнях, що проходили у Бразилії. «Два тижні тому ми побували у Бразилії, добиралися туди з великими проблемами. І хоча ми не потрапили на Кубок світу через перенесення рейсу, але взяли участь в інших престижних змаганнях, – розповідає Валерій Газаєв. – Наші хлопці виступили на чемпіонаті світу з богатирської тяги у ваговій категорії до 90 кг. А я взяв участь у Гран-прі Бразилії. Виступаючи в надважкій, не моїй ваговій категорії, я зміг зайняти IV місце. Наш мелітопольський спортсмен Сергій Капустін став чемпіоном світу з богатирської тяги, а атлет із Маріуполя Віталій Кіяненко завоював срібну медаль. Тож старт сезону для нас розпочався із серйозних перемог».

Організатори турніру висловлюють подяку за допомогу в організації турніру ректору ТДАТУ, д.т.н., професору Сергію Кюрчеву та міському голові міста Мелітополя Івану Федорову.

Наступними великими змаганнями стане чемпіонат України з богатирського багатоборства, який заплановано на 16 квітня 2022 року.