Відповідно до Указу Президента України №397/2017 «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола», видатного українського державного та політичного діяча, Героя України, викладачами кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ: зав. кафедрою СГН Максимець О.М., доц.. Мельником О.О., доц. Тараненко Г.Г., доц.. Ісаковою О.І., к.психол.н. Єременко Л.В. 07.02.2018 року було проведено низку просвітницьких заходів заходів (кураторські години), та тематичні заняття.

У цих заходах взяли участь студенти 1-3 курсів різних спеціальностей ТДАТУ. Викладачами кафедри була надана інформація про життя, громадську та політичну діяльність В. Чорновала.

В’ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, політв’язень СРСР, Герой України. Разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української гельсінської спілки. За «антирадянську пропаґанду» перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні 17 років.

Про В’ячеслава Чорновола та про його феномен ще напишуть десятки книжок. Вийдуть друком його статті, політичні звернення, есе та монографії, унікальне листування. Його талант шліфували мордовські табори. Там він став філософом і стратегом. І все одно найважливіше: він був не з бронзи і не з мармуру. Він був весела й жива людина, з усіма рисами живої людини; вони лише відтіняли його масштаб, його дар схоплювати проблему зразу і в цілому, його вміння передбачати й вести.

По закінченню викладачі кафедри дали грунтовні відповіді на питання студентів.