leonid-bobrov-091120 січня 2020 року виповнюється сто років від дня народження Леоніда Боброва – льотчика, Героя Радянського Союзу, Почесного громадянина Мелітополя.

Леонід Миколайович  Бобров з 1980 по 1998 рік працював на військовій кафедрі і обіймав посаду начальника штабу цивільної оборони Мелітопольського інституту механізації сільського господарства (МІМСГ), (нині Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного).

Леонід Бобров народився 20 січня 1920 року в Донецькій області (селище Райське), де проживав до 1937 року з батьками. У 1938 р Леондів Бобров закінчив фабрично-заводське училище в місті Дружківка (Донецька область). Паралельно навчався в аероклубі. Після вступив у Ворошиловградську школу пілотів (нині Луганськ), яку закінчив у 1940 році, став кадровим офіцером, служив у Військово-повітряних силах. Був льотчиком-бомбардувальником з першого по останній день другої Світової війни на літаках СБ і Пе-2. Починав молодшим льотчиком, а закінчив начальником штабу полку.

Леонід Бобров був учасником визволення Мелітополя (воював під Мелітополем, на лінії оборони Вотан, під Якимівкою), брав участь в білоруській операції «Багратіон», визволенні Криму, Донецька.

У квітні 1945 року, за зразкове виконання бойових завдань (172 бойових вильоти) і проявлені при цьому мужність і героїзм йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу, з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». Крім того, нагороджений трьома орденами Червоного Прапора, орденом Олександра Невського, орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня, медалями. Після війни до закінчення служби в армії служив в 25-му гвардійському полку (Мелітополь) і літав на військово-транспортних літаках.

З 1993 року був Почесним громадянином Мелітополя. Пішов з життя у вересні 1998 році. Його ім’я увічнене в меморіалі, встановленому в одній з військових частин, і в нашому місті на алеї Героїв. В пам’ять про Боброва Л.М. відкрита меморіальна дошка на фасаді будинку по пр. Б. Хмельницького, де він жив і названа вулиця в його честь. Щорічно в Мелітополі проводиться міжнародний турнір з гандболу на честь Леоніда Боброва.