З 17 по 18 червня 2021 року викладачі Таврійського ДАТУ брали участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Інтеграція науки, виробництва та аграрної освіти в умовах розвитку експортно-орієнтованого сільського господарства». Конференція проходила в дистанційному форматі на базі Костанайського інженерно-економічного університету ім. М. Дулатова у режимі online на платформі ZOOM.

Серед співорганізаторів конференції: Міжнародна громадська організація «Міжнародна Академія Аграрного Освіти» (МААО), Міжнародна платформа «Інноваційний розвиток техносфери: освіта, дослідження, технології».

На конференцію були запрошені працівники вузів і науково-дослідних інститутів, докторанти, аспіранти і магістранти, працівники виробництва. Робочими мовами конференції були: казахський, російська, англійська.

Відкрив конференцію Ісмуратов Сабіт Борисович – президент Костанайського інженерно-економічного університету ім. М. Дулатова, доктор економічних наук, професор, академік МААО, президент Костанайської філії МААО.

З вітальним словом виступили: перший заступник акима Костанайської області, к.е.н. Нурмухамбетов Гауез Торсановіч; академік РАН, віце-президент Російської Академії Наук Буркун Ірина Михайлівна; академік МААО, Президент Міжнародної академії аграрної освіти, доктор сільськогосподарських наук, професор Трифонова Марія Федотівна; надзвичайний і повноважний посол Джібуті в РФ Мохамед Алі Каміль; заступник голови комітету Державної думи РФ з аграрних питань Лавриненко Олексій Федорович.

До організаційного комітету конференції увійшов завідувач кафедрою сільськогосподарських машин ТДАТУ, доктор технічних наук, старший науковий співробітник Олександр Караєв. Серед представників міжнародної наукової спільноти виділимо доповіді, зроблені доктором філософії з менеджменту, професором, Університету Рішіхуд (Індія) Nishakant Ojha, доктором з економіки, академіком МААО Кристофом Гарибовом (Німеччина), ректором Білоруського державного аграрно-технічного університету, доктором технічних наук, професором, Заслуженим діячем науки Республіки Білорусь – Іваном Шило.

В рамках конференції пройшли секційні засідання за напрямками, в яких виступили з доповідями провідні вчені та викладачі вищих навчальних закладів та організацій учасників. Перелік секцій:

1. Сільське господарство – основа системи продовольчої безпеки держави;
2. Інтеграційні процеси та їх роль в системі АПК: питання теорії і практики;
3. Науково – освітнє забезпечення землеробства і рослинництва;
4. Проблемні питання в тваринництві та ветеринарії;
5. Експортно-орієнтоване сільськогосподарське виробництво;
6. Інформаційні та цифрові технології і особливості їх застосування в сільськогосподарському виробництві;
7. Техносферна безпека в АПК.

У роботі секції «Техносферна безпека в АПК» прийняв участь завідувач кафедрою сільськогосподарських машин, доктор технічних наук, старший науковий співробітник Олександр Караєв, що разом з ректором ТДАТУ, доктором технічних наук, професором, член-кореспондентом НААН України Володимиром Кюрчевим, старшим науковим співробітником, кандидатом біологічних наук Валентиною Одинцовою, аспірантом Дмитром Філіповим представив доповідь на тему: «Оцінка впливу на водний режим плодових дерев зміни кліматичних умов Південного степу України».

Також у роботі секції взяла участь завідувач аспірантури ТДАТУ, кандидат економічних наук Анастасія Якунічева Юріївна, що разом з Олександром Караєвим представили доповідь на тему: «Моделювання процесу стійкого управління якістю продукції пітомництва плодових культур».

Олександр Караєв,
зав. кафедри сільськогосподарських машин;