26 січня Центр культури і дозвілля разом з науковою бібліотекою ТДАТУ підготували патріотичну годину до 104 річниці героїв Крут.

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність нашої держави. У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що стали на захист незалежності своєї Вітчизни.

Це одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917 – 1921 років. У 1918 році Четвертим Універсалом Центральна Рада проголосила Українську Народну Республіку самостійною, суверенною державою. Проте більшовицька влада не хотіла так просто віддавати свого «молодшого брата».

На той час у Центральній Раді не було армії. Основна її частина була розбита більшовиками. У Києві сформувався курінь Січових Стрільців, загін молодих захисників України, до нього вступали студенти університету Святого Володимира і київських гімназій. Бій відбувся 29 січня між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ більшовиків під проводом полковника Михайла Муравйова.

У патріотичному заході брали участь студенти університету, вихованці театральної студії «Мост»: Єлизавета Дяткова, Олександр Токарєв, Олександра Мінченко, Владислав Науменко (факультет агротехнологій та екології), Віталій Огли, Дмитро Абкеримов (механіко–технологічний факультет), Єгор Забурунов (факультет економіки та бізнесу) та Антон Грєвцев (факультет енергетики та комп’ютерних технологій»).

Організатори з відтворили трагічні події 29 січня 1918 року. На патріотичній годині звучали вірші, присвячені героїчному подвигу українських юнаків. Науковою бібліотекою була підготовлена відео-презентація, до якої увійшли кадри фільму режисера Олексія Шапарєва «Крути 1918», та тематична виставка «Пам’ятай про Крути! Вони загинули, щоб ми жили». Актори театральної студії «Мост» та керівник вокальної студії «Golden Voice» Олена Дорошенко виступили з літературно-музичною композицією присвяченою загиблим героям.

Крути – символ героїзму і відданості нашого юнацтва, символ національної трагедії. Пам’ять про цвіт української молоді, Героїв, синів України, які склали іспит зрілості, ставши в обороні української Волі і Державності…

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною.

Віталія Нікітіна,
художній керівник театральної студії «МОСТ»