6 грудня в читальному залі наукової бібліотеки ТДАТУ відбулася зустріч студентства з військовослужбовцями, учасниками бойових дій АТО, присвячена Дню збройних сил України.

На урочистості були запрошені старший офіцер Мелітопольського військового комісаріату Ігор Лисенко та начальник відділення військкомату Сергій Крючин.

День Збройних сил України відзначається з 1993 року. У цей день український народ вшановує своїх захисників. Ось уже 28 років Збройні сили України стоять на сторожі територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Українська армія пройшла шлях від третьої за чисельністю армії Європи до повністю розграбованої, зрадженої, і знову відродженої, обстріляної і обпаленої.

Захід супроводжувався мультимедійною презентацією «Мужність та відвага крізь віки», учасники зустрічі мали змогу ознайомитися з виставкою «Українська армія-сила нескорених», де експонувалася історична та художня література.

Студенти козачого куреня ТДАТУ підготували привітання та презентацію з історії збройних сил України. Дівчата студентської організації «Козацька берегиня ТДАТУ» підготували вірші та солодкі подарунки захисникам.

В свою чергу Ігор Лисенко звернувся до студентів та закликав бути справжніми патріотами України. Сергій Крючин, у минулому випускник нашого університету, розповів про свій власний шлях до Збройних сил України.

Викладачі та студенти ТДАТУ у 2014 році стали на захист країни і брали участь у бойових діях на Сході України. Серед них: доценти Олександр Зуєв, Олег Плаксін, В’ячеслав Шведюк. Випускник Університету Віктор Ментус, загинув під час виконання бойового завдання на ІЛ-76 під Луганськом.

В електронну «Книгу пам’яті полеглих за Україну» станом на 16 червня 2021 року внесено 4420 загиблих. В Книзі враховані всі бойові та більшість не бойових втрат, яких зазнала Україна в зоні проведення АТО/ООС.

У цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність. Це – свято наших ветеранів, чиї скроні вже вкриті сивиною, а груди увінчані нагородами, молодих солдатів та учасників АТО, які сьогодні стоять в строю на захисті нашої країни, усіх чоловіків, які проходили військову службу і завжди готові стати на захист своїх родин, домівок, своєї землі.

Захист кордонів рідної землі, служба в лавах збройних сил це – покликання та обов’язок справжніх чоловіків.

Щиро вітаємо із Днем Збройних Сил України. Бажаємо мирного неба над головою, сімейного затишку і посмішок. Бо коли солдат посміхається, це означає усе гаразд.

Олена Федоренко,
методист наукової бібліотеки