8-9 жовтня у стінах Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбулася міжвузівська науково-практична конференція «Інноваційні аспекти виробництва плодоовочевої продукції». Конференція була організована кафедрою плодоовочівництва, виноградарства та біохімії за підтримки проекту UHBDP. Її учасниками стали близько 120 студентів чотирьох аграрних університетів: Одеського, Херсонського державних аграрних університетів, Миколаївського національного аграрного університету і ТДАТУ.

З привітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з навчально-педагогічної роботи, к.т.н. О.П. Ломейко та завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, к.с.г.н. М.О. Колесніков. Програма конференції передбачала проведення пленарного засідання, на якому виступили з доповідями керівники провідних агропідприємств та науковці

(І. Бандура, ТОВ НВП «Грибний лікар»; А. Тиховод, ТОВ «АФ Ольвія»;

С. Каліман ФГ «Таврія-Скіф»; Т. Малюк, П. Бондаренко, МДСС ім. М.Ф. Сидоренко, Д. Кравцов, консультант з питань раціонального природокористування). В ході дискусії обговорювалися питання впровадження сучасних та оптимізація існуючих технологій в плодоовочівництві.

Після перерви робота була продовжена в секційних засіданнях, на яких було заслухано доповіді студентських наукових розробок в галузі плодоовочівництва та виноградарства. Тематика секційних засідань охоплювала сучасні інтенсивні технології вирощування плодових культур, інноваційні технології в овочівництві закритого та відкритого ґрунту, фізіолого-біохімічні основи підвищення врожайності та якості плодоовочевої продукції та винограду, селекцію та сортовивчення у плодоовочівництві і виноградарстві, органічне виробництво плодоовочевої продукції та винограду, перспективні напрямки переробки,  зберігання та забезпечення якості плодоовочевої продукції та винограду.

Гостям нашого університету було запропоновано екскурсію до видатної пам’ятки мелітопольщини «Кам’яної могили». На дружній вечері студенти з інших навчальних закладів познайомилися з студентським активом факультету агротехнології та екології, який провів цікаву екскурсію  нашим містом.

Метою роботи конференції також було ознайомлення студентської молоді з практичним досвідом та реальним виробництвом в галузі плодоовочівництва. В рамках конференції учасники відвідали декілька господарств. Серед них: ТОВ НВП «Грибний лікар», ТОВ ВКФ «Мелітопольська черешня», ФГ «Демура», ТОВ «Блекси Фрут Компані». До уваги студентів було представлено промислову технологію приготування грибних субстратів та вирощування гриба печериці, в садах студенти ознайомилися з тонкощами вирощування черешні за італійською та UFO-технологіями, а також технологіями утримання ґрунту в яблуневих садах, особливостями вирощування та зберігання овочів. Від присутніх надходило багато запитань від тривіальних операцій в саду (обрізування, захист від хвороб та шкідників, полив) до впровадження новітніх технологій в інтенсивних насадженнях. Дякуємо керівникам господарств І.І. Гринців, М.І. Демурі, В.І. Мікуліну, В.М. Севастьяновичу. за цікаву інформацію та можливість ознайомитися з інноваційними технологіями в плодоовочівництві.

За підсумками роботи конференції видано збірник матеріалів конференції до якого було подано 46 тезисів, а всі учасники отримали сертифікати.

Висловлюємо особливу подяку директору ЗОГО ЗІКЦ “Агро-Таврія” Г.В. Подшивалову та співробітникам проекту UHBDP за допомогу в організації конференції.

Сподіваємося, що висвітлення проблем та розкриття інноваційних технологій в плодоовочівництві та виноградарстві буде мати продовження на наступних студентських конференціях.

За матеріалами

кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії