IMG_765718 листопада на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні технології вирощування пшениці озимої в умовах змін клімату». Захід проводився для агровиробників Південного Степу України, професорсько-викладацького складу та студентів спеціальності 201 «Агрономія».

Семінар розпочався з вітального слова завідувача кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки, д.с.-г.н. Єременко О.А. Першою виступила представниця кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки к.с.-г.н., ст. викл. Білоусова З.В. з доповіддю «Стан посівів пшениці озимої за умов осені 2019 року». Зоя Володимирівна також розповіла про вплив попередників на врожайність пшениці озимої, і звернула увагу на те, що саме погодні умови значно впливають на врожайність культури.

 Заслужений працівник освіти України, доц. кафедри мікології та фітоімунології, к.б.н. Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна  Акулов О.Ю. виступив з доповіддю «Хвороби зернових колосових культур та фунгіцидний захист». Олександр Юрійович детально розповів та проаналізував найбільш поширені та шкодочинні хвороби сільськогосподарських рослин, такі як: кореневі та прикореневі гнилі, фузаріоз колосу та стебел, тверда та летюча сажки, чорний зародок і бактеріальна смугастість тощо. Також поділився з присутніми методом визначення ураження проростків пшениці озимої кореневими гнилями (рулонним методом) та розповів про визначення фітотоксичності триазольних фунгіцидів на власному досвіді.

Останнім був виступ к.с.-г.н., ст. викл. кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки Карпенко К.М. з доповіддю «Особливості живлення та удобрення озимих зернових культур», в якому Костянтин Маркович вказав на дію мікродобрив та вплив різноманітних форм азоту на ріст і розвиток рослин.

Загалом семінар видався цікавим та насиченим. Всі присутні дізналися нову інформацією та отримали відповіді й консультації щодо конкретних запитань.

Викладачі кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки висловлюють вдячність директору ТОВ «Енергія-2000» Бандурі Миколі Пилиповичу за допомогу в проведенні науково-практичного семінару.

За матеріалами: кафедра рослинництва імені професора В.В. Калитки