Завідувачем відділення «Право та землеустрій» ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» Оленою Вітовщик та кураторами груп Оленою МІндровською, Оксаною Вачаєвою, Валентиною Довбнею, Оленою Новаковською та Миколою Вдодовичем зі студентами проведений виховний захід на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх».

Учасники розглянули причини і обставини, за якими неповнолітні потрапляють «у поле зору» правоохоронних органів, детально розібрали особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Куратор групи ПР9119 Олена Міндровська зауважила, що до кримінальної відповідальності притягуються особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять.

Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років (вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, хуліганство та інші).

Особливу увагу студентів було зосереджено на видах покарань – штрафі, громадських та виправних роботах, арешті, позбавлення волі на визначений термін.

Окремо розглянуто питання щодо дрібного хуліганства неповнолітніх, коли «пустощі» неповнолітніх підпадають під дію статті 173 КУпАП. Зазначена стаття встановлює, що дрібним хуліганством є нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Завідувач відділення Олена Вітовщик наголосила на тому, що закон враховує той факт, що неповнолітні, як правило, не мають стійкої психіки, достатнього життєвого досвіду, навичок правомірної поведінки, не завжди усвідомлюють наслідки своїх дій, легко піддаються впливу інших осіб. Іноді, вчинення протиправних дій лише спосіб привернути до себе увагу.

Куратори груп зауважили, що, багато хто з тих, хто «оступився», але не переступив межу можуть виправитися без застосування жорстких заходів, достатньо лише виховних.

ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»