Викладачі кафедри вищої математики і фізики – д.пед.н., професор, завідувач кафедри Наталя Сосницька, к.ф.-м.н., доцент Микола Морозов, асистент Лариса Халанчук спільно з к.пед.н., доцентом, радником ректора з міжнародних питань Оленою Тітовою представили наш університет на Міжнародній конференції «2020 IEEE 25th International Conference on Problems of automated electric drive. Theory and practice (PAEP)», яка пройшла 21-25 вересня 2020 р. у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

Наталя Сосницька та Олена Тітова взяли участь у роботі секції «Electrical Engineering Education and Education Technologies». Наталя Леонідівна представила доповідь «Formation of social skills as a step towards competitiveness in the labor market of specialists of energy profile». Олена Тітова представила спільну доповідь з Наталею Сосницькою «The Engineer’s Creative Potential Scales».

У результаті досліджень авторами були визначені міжособистісні компетентності майбутніх інженерів, зокрема у галузі енергетики: здатність до критики та самокритики, взаємодія (робота в команді), міжособистісні навички та вміння, здатність працювати в міждисциплінарній команді, здатність спілкуватися з експертами з інших галузей, позитивне ставлення до несхожості та інших культур, здатність працювати в міжнародному середовищі, етичні зобов’язання. Домінуючими компетентностями випускниками та роботодавцями було обрано «роботу в команді» та «навички міжособистісного спілкування».

У цьому контексті автори запропонували модель освітнього середовища, яке б сприяло формуванню соціальних навичок (соціальна взаємодія та співпраця) та творчого потенціалу майбутніх інженерів, зокрема фахівців енергетичного профілю, що є важливим та необхідним кроком до забезпечення конкурентоздатності майбутніх фахівців на ринку праці.

У роботі секції «Simulation in electrical engineering» взяли участь професор Наталя Сосницька, доцент Микола Морозов та асистент Лариса Халанчук. Лариса Вікторівна представила спільну доповідь «Modeling of electron state in quantum dot structures». У доповіді автори зазначили, що нині методи математичного комп’ютерного моделювання знаходять все ширше застосування для дослідження різноманітних систем та явищ. Перспективним напрямом є використання системи комп’ютерної алгебри Scilab для моделювання станів електронів у різноманітних квантових точках (QD), що нині широко застосовується при розробленні альтернативних джерел енергії, зокрема сонячних батарей.

Доповідачі зазначили, що ефективна система професійної підготовки майбутніх фахівців, зокрема енергетичного профілю, є основою добробуту держави, складовою сталого розвитку суспільства, запорукою професійної самореалізації та неперервного професійного розвитку особистості упродовж життя відповідно до її інтересів та потреб економіки України.

Наталя Сосницька,
зав. кафедри вищої математики і фізики