Таврійський державний агротехнологічний університет має чималий досвід у проведенні профорієнтаційної роботи.

Учні здебільшого легковажно підходять до питання про своє майбутнє, тому відповідальність лягає на батьків та педагогів. Важливо правильно виявити найкращі здібності та інтереси дитини. Вибір майбутньої професії – це відповідальний крок, який в подальшому може вплинути на життя людини. Яку спеціальність обрати, які гарантії працевлаштування надає навчальний заклад, які вакансії на ринку праці мають найбільший попит? Для того щоб дати відповіді на ці та інщі питання учнів до смт. Веселе завітали представники факультету агротехнологій та екології.

27 вересня в ДК Веселівської ОТГ викладачі та студенти факультету АТЕ провели масштабний та яскравий захід «Подорож у світ професій ТДАТУ» для шкіл  Веселівської, Чкаловської та Новоуспенівської селищних об’єднаних територіальних громад. Всього у заході прийняло участь близько 300 учнів 9–11-х класів з 9 шкіл.

Мета цього  заходу – допомогти майбутнім абітурієнтам у виборі професії; ознайомити їх зі спеціальностями факультету АТЕ; надати загальну інформацію про навчальний заклад Таврійський ДАТУ; а також допомогли учням зрозуміти, що цілеспрямованість, працелюбність та наполегливість – є необхідною умовою професійного самовизначення.

Зустріч з школярами розпочалась у вітальні Веселівського селищного будинку культури і дозвілля з майстер-класів та виставочних експозицій запропонованих кафедрами факультету: це і розпис печива цукровою глазур’ю та чарівні тонкощі мистецтва художнього різьблення по овочах і фруктах від спеціальності «Харчові технології» та «Готельно-ресторанна справа» під керівництвом викладача кафедри ХТіГРС Кулик А.С.; це і дегустація різних сортів яблук, винограду, суниці садової та дивовижна експозиція екзотичних овочів від спеціальності «Садівництво та виноградарство» під керівництвом викладачів кафедри ПОВБХ Колеснікова М.О., Пащенко Ю.П.; також – колекція   насіння польових культур та різні способи пророщення насіння від спеціальності «Агрономія» під керівництвом викладачів кафедри рослинництва Нежнової Н.В., Федосова А.; представлення геодезичних приладів та обладнання від спеціальності «Геодезія та землеустрій», «Екологія» під керівництвом викладачів кафедри ГЕЗ Ганчука М.М., Ангеловської А.О.; муляж для відпрацювання навичок надання першої медичної допомоги від спеціальності «Цивільна безпека» під керівництвом студента Мандзій В. (31 ЦБ). Також у вітальні БК були представлені профорієнтаційні матеріали інших факультетів нашого університету.

З вступними словами до присутніх звернулися декан факультету АТЕ Іванова І. Є. та начальник відділу освіти, молоді та спорту Веселівської ОТГ Дундук О.С.

Продовження знайомства зі спеціальностями ТДАТУ відбулось під час концертної програми. Студенти показали що вони  не тільки здобувають професію, а й творчо розвиваються. Висловлюємо подяку заступнику декана з виховної роботи Шлеїній Л.І., яскравим вокалістам  Пузанову Д. (21 МБ АГ), Андрейченко Д.(11ГРС), Гайдаенко Д. (21сАІ), ведучим концертної програми Алексєєву С. (21 МБ АГ),  Івовій Н. (41 ОП)., талановитому танцівнику Наумову О. (31 ХТ).

Концертні номери чергувалися з короткими відеороликами про кожну з 8-ми спеціальностей факультету АТЕ. Переглядаючи подібні відеоматеріали учні могли сформувати уявлення про те наскільки приваблива та затребувана дана професія, де і ким можна працювати після закінчення навчання.

Після концерту школярі мали можливість ознайомитись з профорієнтаційною літературою ТДАТУ, поспілкуватись з керівником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи ТДАТУ Циновською Т.Т. та викладачами кафедр факультету АТЕ.

Факультет агротехнологій та екології висловлює вдячність за підтримку в організації профорієнтаційного заходу ректору ТДАТУ доктору технічних наук, професору, член-кореспонденту НААН України, заслуженому працівнику освіти України Кюрчеву В. М., проректору з науково-педагогічної  роботи, кандидату технічних наук, доценту Ломейко О. П., голові Веселівської об’єднаної територіальної громади Кіяшко П.М., начальнику відділу освіти, молоді та спорту Веселівської селищної ради Дундук О.С., директору Веселівського селищного будинку культури і дозвілля Демиденко В.В., директорам та вчителям шкіл.

Матеріал підготували: зав. кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, доц. Колесніков М.О.,

відповідальний за профорієнтаційну роботу у Веселівському районі ст. викл. Пащенко Ю.П.