АГРОТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТА ТАВРІЇ:

ВІД РЕАЛЬНОГО УЧИЛИЩА

ДО СУЧАСНОГО ЄВРОПЕЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ – ТДАТУ

 

13-znachek-85-tdatu-236x234

15 вересня Таврійський державний агротехнологічний університет відзначив ювілейну 85 річницю з дня заснування.

Історія Таврійського державного агротехнологічного університету почалася з появи Мелітопольського реального училища в 1874 р. Потім майбутній університет зароджувався через профтехнічну школу, політехнічну профшколу, технікум…

Самостійне функціонування Мелітопольського інституту інженерів-механіків сільського господарства починається в 1932 р.

У 1941 р інститут нагороджується Дипломом І ступеня і заноситься в Книгу пошани Всесоюзної сільськогосподарської виставки.

На час Великої Вітчизняної війни інститут був евакуйований до Ашхабаду (Туркменія) і повернений в Мелітополь тільки в 1944 р. У цьому ж році він був перейменований в Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ).

У наступні роки навчальний заклад розвивається: відкривається нові відділення, факультети, спеціальності, збільшується кількість студентів, а також докторів і кандидатів наук серед викладацького складу.

У 1981 р успіхи МІМСГ в підготовці висококваліфікованих фахівців відзначають високою державною нагородою – орденом Трудового Червоного прапора.

У 1993 р навчальний заклад отримує ліцензію на освітню діяльність і одночасно проходить акредитацію на IV рівень.

У 1994 р МІМСГ стає Таврійської державної агротехнічної академією.

У 2007 р навчальний заклад отримав статус Таврійського державного агротехнологічного університету. На святкування зібралися випускники минулих років, колишні викладачі, а також почесні гості.

У цей святковий день на подвір`ї університету присутніх привітали спортсмени та учасники художньої самодіяльності міста. Перед гостями виступили спортсмени збірних команд університету з вільної боротьби та гирьового спорту. Вони продемонстрували свої здібності під керівництвом заслужених тренерів України, викладачів кафедри фізичного виховання та спорту Алтая Абдулаєва та Сергія Кубрака.

На честь університету ювіляра лунали привітання від козаків, учасників театру «Час» під керівництвом  Бориса Туменка.

На свято завітали учасники вокально-хореографічного ансамблю «Сяйво Таврії», міського палацу Шевченко. Також лунали привітання від наймолодших козачат з ЗОШ № 23, які показали свої здібності з бойових мистецтв.

І це святкове дійство проходило під звуки  муніципального оркестру, під керівництвом Павла Костиця.

Далі святкування ювілею продовжилось у Центрі культури та дозвілля університету.

Наш славетний ВНЗ відвідало керівництво області: голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, а також депутат Верховної Ради України Ігор Артюшенко.

– Хочу побажати вам розвитку, щоб ваша матеріально-технічна база тільки поліпшувалася, щоб ваші мрії збувалися, випускники приїжджали щороку. Всіх зі святом, всього самого найкращого, – такими словами закінчив губернатор свою вітальну промову.

Він же вручив звання Заслуженого діяча науки і техніки викладачеві вузу, професору Анатолію Волоху, а професору Володимиру Дідур – грамоту Кабінету Міністрів України. Ректор університету був нагороджений годинником від голови облдержадміністрації. Також грамоти облдержадміністрації було вручено декану факультету агротехнологій та екології Ірині Івановій і завідувачу кафедри менеджменту Світлані Нестеренко.

Колектив ТДАТУ був нагороджений орденом за заслуги перед Запорізьким краєм I ступеня. Нагороду ректору університету вручив Григорій Самардак. Такими ж орденами, тільки III ступеня, були нагороджені головний бухгалтер Тетяна Крутікова і директор Інституту післядипломної освіти Геннадій Подшивалов.

Трудовий колектив ТДАТУ був нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом», яку вручив Ігор Артюшенко.

За особливі наукові досягнення та значний внесок в розвиток агропромислового комплексу України Грамотою Верховної Ради України була нагороджена Валентина Калитка – доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри рослинництва, Заслужений працівник освіти України. Нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» був нагороджений Володимир Надикто – проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, дійсний член Академії інженерних наук України.

3а багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність Почесним знаком «За впровадження інновацій в освіті» також був нагороджений Ігор Назаренко – доктор технічних наук, професор, декан енергетичного факультету.

Серед інших нагород були:

  • Почесна Грамота виконавчого комітету Мелітопольської міської ради;
  • Почесна відзнака Аграрного Союзу України;
  • Грамота Міністерства освіти і науки України;
  • Подяка Міністерства освіти і науки України;
  • Грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
  • Почесна грамота Мелітопольської районної ради та багато інших.

Серед виступаючих був також міський голова міста Мелітополя Сергій Мінько.

2-dsc_0062-277x185

3 ювілеєм університетську родину привітав Герой України, двічі Герой Соціалістичної Праці, Заслужений працівник сільського господарства України, голова ради приватно-орендного кооперативу «Зоря», випускник тисяча дев’ятсот п’ятдесят дев’ятого року Дмитро Костянтинович Моторний.

Слово для привітання мав Голова Громадської спілки “Аграрний союз України”, генеральний директор приватного підприємства «Аскон», випускнику нашого університету Геннадій Новіков.

Університет привітали від великої родини науковців почесні гості з Києва: академік НААН України, директор ННЦ «ІМЕСГ» Валерій Адамчук академік НААН України, професор НУБіП Володимир Булгаков.

3-dsc_1299-277x185

Університет також вітали представники споріднених вишів країн Європейського Союзу: доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Академії наук Болгарії Христо Балоєв та доктор технічних наук, професор Словацького сільськогосподарського університету в місті Нітра Володимир Кромко.

Зі словами привітання до присутніх звернувся Завідувач сектору аграрної та спеціальної освіти Департаменту вищої освіти міністерства освіти і науки України Ігор Бутько.

До поздоровлень приєдналась виконуюча обов’язки директора державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта», кандидат педагогічних наук, професор Тетяна Іщенко та директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова.

Також на сцені університет вітали випускники: Голова Мелітопольської районної державної адміністрації Олександр Мангул та Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик.

Свої вітання на адресу колективу університету висловив мелітопольський поет, автор чотирьох поетичних збірок, випускник університету, начальник метрологічного відділу «Запоріжжя стандарт метрологія» Валерій Розов.

 

8-dsc_2223-417x277

На честь вісімдесяти п’яти річчя усіх присутніх привітав щирими українськими піснями народний артист України, співак і композитор Іван Попович.

На сьогоднішній день ТДАТУ є навчально-науковим виробничим комплексом. У його склад входить 6 коледжів і 6 інститутів. На п’яти факультетах університету здійснюється підготовка фахівців за 19 спеціальностями. Серед педагогів вузу близько 40 докторів наук, професорів і понад 250 кандидатів наук, доцентів, 3 члени-кореспонденти НААН України, 10 академіків і членів-кореспондентів недержавних академій наук України, заслужені діячі науки і техніки, заслужені працівники освіти, заслужені винахідники, відмінники аграрної  освіти і науки України.

Одним із основних напрямків діяльності в освітньому процесі є забезпечення практичної підготовки. Для цього в університеті створено Регіональний навчально-практичний центр на базі ПАТ «Степной» та Навчально-науково-виробничий центр в с. Лазурне.

Протягом останніх років ТДАТУ був не один раз успішно представлений на Міжнародних та Всеукраїнських виставках, презентаціях різних освітніх форумах і заходах.

Міністерством освіти і науки, Національною академією педагогічних наук України ТДАТУ в різні роки був нагороджений Гран-Прі «Лідер вищої освіти України» (двічі), Гран-Прі «Лідер наукової діяльності», Гран-Прі «Лідер міжнародної діяльності», золотими медалями в різних номінаціях, дипломами.

На міжнародних виставках-ярмарках «Агро» Міністерством аграрної політики та продовольства України ТДАТУ був нагороджений почесною грамотою «За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України», золотими медалями та дипломами VIP-рівня в різних номінаціях. І це далеко не всі нагороди і звання, якими володіє університет.

Сьогодні ТДАТУ – провідний вищий навчальний заклад південно-східного регіону України, який динамічно розвивається, впевнено йде в майбутнє до нових висот і досягнень. В сучасних умовах ТДАТУ продовжує свої славні традиції, залишається в авангарді сучасних вузів України, активно використовуючи сучасні методики і технології відповідно до кращих європейських та світових стандартів.

1-dsc_0719-2-558x374