28 серпня, напередодні початку нового навчального року, в конференц залі ЦКІД відбулися збори трудового колективу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Порядок денний включав наступні питання:

1. Завдання колективу Таврійського державного агротехнологічного імені Дмитра Моторного на 2020 – 2021 навчальний рік.
2. Про протиепідемічні заходи у ТДАТУ на час карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (covid-19).
3. Про обрання виборних представників до складу вченої ради ТДАТУ.
4. Різне.

Ректор університету Володимир Кюрчев зазначив, що минулий навчальний рік для всіх закладів вищої освіти став роком викликів. Свої негативні корективи у наше життя зробив коронавірус, з середини березня в нашій країні було оголошено карантин. Внаслідок чого, майже весь другий семестр для студентів проходив у дистанційному форматі.

Нажаль, ситуація із захворюваність на COVID-19 кожним днем погіршується, отже, ситуація з самоізоляцією може повторитися. Тому, головна задача для професорсько-викладацького складу – завершити наповнення освітнього порталу університету новими матеріалами.

У Таврійському ДАТУ постійно удосконалюють навчальний процес: закуповуються комп’ютери, мультимедійні дошки, проводяться ремонти лабораторій та аудиторій. Ця робота триватиме й в цьому році.

Наш університет один з перших ЗВО, який впровадив дуальну форму навчання, коли здобувачі вищої освіти отримують знання не лише на заняттях а й безпосередньо на підприємстві. Зараз у ТДАТУ налічується 682 таких студента.

Наголосив ректор і на активізації участі молодих вчених та співробітників ТДАТУ у конкурсах, що оголошує МОН, а також на розвиток міжнародної діяльності. З цього навчального року в університеті вводиться посада помічника ректора з міжнародних питань.

Підготовка конкурентоздатних фахівців з високим рівнем професійної компетентності – головна місія університету. Одним з показників конкурентоздатності ЗВО є його позиція в міжнародних, національних і регіональних рейтингах. Сьогодні ТДАТУ представлений у 5 міжнародних і 2 національних рейтингах. Загальна картина участі університету в різних рейтингових дослідженнях за 2020 рік демонструє позитивну динаміку і зміцнення позицій ТДАТУ. Сильними сторонами університету є високі показники у рейтингах: uniRank (24), Webometrics (40), Google Scholar Citations (41), переможці студентських олімпіад і конкурсів (58), винахідницька діяльність (3).Для того, щоб втримати позитивні зміни необхідно підвищити науковий статус університету, міжнародну діяльність, публікаційну активність, залучення студенства до наукової роботи, посилити роботу з пошуку можливостей отримання грантів для участі студентів і викладачів у міжнародних освітніх програмах, стажуваннях тощо.

Проректор з НПР Олександр Ломейко нагадав трудовому колективу про протиепідемічні заходи, яких повинні дотримуватися співробітники та студенти. З вересня на всіх входах до університету буде продовжено режим термометрії, без захисної маски на заняття та до роботи допускатися ніхто не буде. Навчальні аудиторії та лабораторії перед заняттями повинні проходити вентиляцію протягом 10 хвилин, на входах будуть встановлені санітайзери з анисептиками.

Порушили на зборах і питання про обрання виборних представників до складу вченої ради ТДАТУ. Вчена рада створюється на 5 років, наприкінці вересня цей термін закінчується, тому на зборах одноголосно затвердили виборних представників нової вченої ради.

Наприкінці зборів Володимир Кюрчев виконав приємну місію. Володимир Миколайович вручив посвідчення майстра спорту міжнародного класу з «Богатирського багатоборства» зав кафедрою фізичного виховання і спорту Валерію Газаєву. Грамоту за сумлінну багаторічну працю, високий професіоналізм та особистий вагомий внесок у підготовку фахівців для аграрного сектору економіки м. Мелітополя та Запорізької області отримав доктор технічних наук, доцент кафедри машиновикористання в землеробстві Євген Михайлов.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»