Валерія Ковальова, студентка 21 АІ групи механіко-технологічного факультету Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного долучилась до обласного заходу «Історичний стоп кадр». Захід #історичний_стоп_кадр було організовано Обласним центром патріотичного виховання молоді до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць.

Валерія обрала центральну площу Мелітополя – Перемоги. Ось, які цікаві факти про це місце їй вдалося з’ясувати.

Площа Перемоги – це не просто центр, це серце Мелітополя. Хтось із мелітопольців просто проходить повз площу, хтось сідає відпочити на лавки в тіні дерев, а хтось із задоволенням фотографується на тлі фонтану і арки. Ми звикли до образу нашої площі. Але ж так вона виглядала не завжди.

Одне з перших фото місця, де зараз знаходиться площа Перемоги. Земляні валуни – це зруйновані могили і знесені пам’ятники колишніх кладовищ. Зараз площа Перемоги стає місцем проведення загальноміських свят, де люди веселяться, відпочивають і радіють життю. В історичних зведеннях йдеться, що в Мелітополі було два єврейські кладовища – одне на Червоній Горі, біля Піонерської вулиці, друге знаходилося на схилі біля нинішньої площі Перемоги, поряд з православним кладовищем, від якого теж нічого не залишилося.

У 1957 році навпроти кладовища було розпочато будівництво першого п’ятиповерхового будинку. Старі кладовища знесли – на його місці почалося будівництво двох чотириповерхових будинків.

До 1960-х років на території сучасної площі знаходився приватний сектор вулиці Леніна. У 1959 році міськвиконком на чолі з головою Богдановим прийняв рішення про будівництво міських сходів (зараз алея Слави), приблизно в цей же час тут з’явилася і центральна міська площа. Будинки, що заважали будівництву, були знесені. Таким чином, вулиця Леніна стала розділеною на незв’язані між собою відрізки.

6 січня 1966 року за рахунок перекриття Парковій вулиці було відведено ділянку для будівництва готелю за 300 місць (9-12 поверхів) з рестораном на 200 посадочних місць (в даний час це готель «Мелітополь»). Будівництво готелю запустили в початку 1972 року, а 20 січня 1976 року готель на 304 місця і корисною площею 5530 кв. м. було прийнято в експлуатацію. Під площею раніше було фотоательє, потім ігрові автомати, а зараз кафе.

6 травня 1965 року Центральній площі дали нове ім’я – Перемоги.

Редакційно-видавничий відділ