001Сучасні потреби ринку праці, нестримний науково-технічний прогрес та тотальна глобалізація всіх сфер діяльності людини вимагають підготовки принципово нових фахівців – професіоналів найвищого рівня, здатних швидко адаптуватися й ефективно функціонувати в динамічних умовах громадянського, суспільного та професійного життя. Отже, перед ЗВО стоїть серйозна вимога – якісна підготовка таких фахівців. Важливими умовами є не тільки актуальні навчальні програми, практико-орієнтованість, індивідуальний підхід, а й опанування важливих демократичних компетенцій – усвідомлення своїх прав, свобод і законних інтересів, їх захист та уміння в разі потреби їх відстоювати. Студенти мають гарантоване державою право забезпечення та захисту їх прав, свобод і законних інтересів протягом освітнього процесу.

Запровадження інституту освітнього омбудсмена в ЗВО України, який має забезпечувати права особи на освіту, розглядати порушення таких прав і приймати відповідні рішення – своєчасна відповідь на зміни в освітньому законодавстві України та є особливо актуальним кроком.

В кінці жовтня на засіданні Студентської ради було розглянуто Положення про розгляд студентських звернень та скарг у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного (ТДАТУ). Звернення студентів ТДАТУ можуть надаватися через відповідальну особу, яка піклується представленням та захистом прав, основних свобод та інтересів студентів, через студентського омбудсмена ТДАТУ. Студентською радою ТДАТУ було покладено виконання обов’язків студентського омбудсмена на Семенова Микиту, студента 2-го курсу напряму підготовки «Комп’ютерні Науки». Таким чином, у ТДАТУ започатковано реалізацію проекту запровадження діяльності студентського освітнього омбудсмена.

У результаті реалізації  вказаного проекту планується: вивчення передового досвід створення, впровадження, функціонування та розвитку інститутів студентського омбудсмена в європейських університетах; проведення дослідження щодо наявності можливих порушень прав студентів в університеті; розроблення установчих документи щодо створення офісу студентського омбудсмена університету; проведення дослідження в університеті з метою виміру можливих впливів офісу студентського омбудсмена.

Студентський омбудсмен ТДАТУ має право: запобігати порушенню прав і свобод студентів ТДАТУ та сприяти їх поновленню; забезпечувати доступність та публічність роботи студентського омбудсмена ТДАТУ; забезпечувати незалежний, неупереджений, конфіденційний розгляд заяв; повідомляти студентів ТДАТУ про результати розгляду роботи комісії ТДАТУ з академічної етики; здійснювати нагляд за забезпеченням гендерної та расової рівності прав і свобод студентів ТДАТУ; сприяти реалізації громадських програм і проектів соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів студентів ТДАТУ; представляти інтереси студентів в органах управління університету, в органах студентського самоврядування та у відносинах з іншими учасниками університетської спільноти; вносити пропозиції керівництву ТДАТУ щодо вдосконалення роботи підрозділів ТДАТУ в галузі дотримання, реалізації прав, свобод та законних інтересів студентів ТДАТУ; виносити на порядок денний засідань органів студентського самоврядування питання, які входять до його компетенції; надавати рекомендації органам управління, структурним підрозділам ТДАТУ, органам студентського самоврядування щодо затвердження локальних актів університету, які сприятимуть захисту прав, свобод та законних інтересів студентів ТДАТУ та інше.

Семенов Микита Олегович навчається в ТДАТУ з 2018 року за напрямом підготовки «Комп’ютерні Науки». За час навчання зарекомендував себе як організаційна, дисциплінована, старанна та цілеспрямована людина. Микита навчається на «відмінно», відповідально ставиться до виконання громадських доручень студентського самоврядування факультету та університету. З 2018 року входить до складу студентської ради факультету. В 2019 році обраний головою Організаційного сектору студентської ради ТДАТУ. Був учасником Зльоту студентського активу ТДАТУ (100 найкращих студентів ТДАТУ). В майбутньому планує продовжувати роботу в організаційному напрямі, активно представляти університет на міському та обласному рівнях.

За відмінні успіхи у навчанні та активну участь у суспільному житті університету і факультету неодноразово нагороджений подяками та грамотами. Був нагороджений: грамотою «за досягнення у навчанні та активну громадську діяльність» 2018-2019 навчальний рік; грамотою «за розвиток студентського самоврядування і молодіжного руху м. Мелітополя та з нагоди святкування Міжнародного дня студента»; грамотою «за активну участь у суспільному житті факультету та університету» у 2019 р.

Семенов Микита – активний учасник реалізації молодіжний програм міста. Він Голова Комітету з питань Культури, Спорту та Туризму молодіжного парламенту Мелітополя. Постійно приймає участь в організації міських заходів, таких як: «Різдво Разом», «Брейн-Ринг, «Черешнево». Приймає активну участь як волонтер у Всеукраїнській акції «Том Сойер FEST», тощо.

На рівні міста Семенов Микита був нагороджений почесною грамотою Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради «за успішне навчання, активну участь у науковій роботі, та громадському житті університету, вагомий внесок у розвиток молодіжної політики міста Мелітополя»!

Шановний студенте ТДАТУ!

У ТЕБЕ виникли думки чи ідеї щодо поліпшення студентського життя, питання або проблеми? ТИ потребуєш поради чи реальної допомоги? У ТЕБЕ є можливість анонімно звернутись до студентського омбудсмена ТДАТУ! ТИ можеш абсолютно конфіденційно подати звернення, скаргу, зауваження чи пропозиції, повідомити про порушення твоїх прав, свобод та інтересів! Запрошуємо до співпраці!

За матеріалами: Грицаєнко І.М., пом. ректора з ОВР