Кафедра бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Таврійського державного університету імені Дмитра Моторного спрямовує свою діяльність на підготовку фахівців з туризму, економічної кібернетики та програмування, економічного консалтингу та бізнес-економік. Тому дуже важливо для неї об’єднати хлопців та дівчат різних спеціальностей в єдину родину, яка б спільно навчалась, брала участь у науковій та організаційно-виховній роботі кафедри.

Саме з метою застосування знань, що отримують студенти під час здобуття освіти на своїх спеціальностях для вирішення спільної задачі, на минулому тижні кафедрою було проведено інтелектуально-творчу гру «Туризмономіка» для студентів першого курсу.

Перед початком гри відбулась відео-презентація груп першого курсу спеціальностей «Економіка» й «Туризм», в якій було представлено особливості кожної групи.

Гра відбувалась у чотири раунди, у кожному з яких студенти мали об’єднати сфери туризму та економіки. Усіх гравців шляхом жеребкування було поділено на п’ять команд, для яких першим завданням стало придумати собі назву. Після жвавого та емоційного обговорення команди визначились зі своїми назвами. Отже, до гри увійшли: «Радощі дружби», «Криза», «Лосось», «Фіксікі» та «Банда».

Результати раундів фіксувало компетентне журі у складі викладачів кафедри: Олени Васильченко, Тетяни Бакіної та Олени Захарченко.

Гру проводила студентка групи 12-ЕМ_К Владислава Шмалій.

У першому раунді гри «Слова на літеру», потрібно було написати якнайбільше слів на літери П, Р, С, Т, Б, пов’язані з туризмом та економікою. Кращими на цьому етапі була команда «Банда», яка застосувала тактику зосередження уваги кожного учасника команди лише на одній букві. І це спрацювало.

Другий раунд мав назву «Кросворд». У цьому раунді командам необхідно було скласти кросворд на 10 слів, з яких 5 слів мають відношення до економіки, а 5 – до сфери туризму. Але, не все так легко, як здавалося б! По закінченню формування кросвордів на команди чекав «сюрприз»: потрібно було обмінятися ними та розгадати кросворди своїх суперників. Перемогу у цьому раунді святкувала команда «Криза».

У третьому раунді «Кентавр» гравці повинні були пофантазувати, проявити свої творчі здібності та застосувати свої знання знов таки зі сфер економіки та туризму. Ведуча гри підготувала особливі завдання для кожної команди. Команда «Радості Дружби» отримала завдання написати вірш, дівчата команди «Криза» складали ребус, команда «Фіксікі» малювала яскравий відпочинок біля озера, неподалік від банку. «Банда» згадала й проспівала пісні, в яких є натяк на економіку та туризм. Дуже креативно до завдання підійшла команда «Лосось», намалювавши структурно-логічну схему, на якій зобразила етапи створення та продажу на світовому ринку товару «Півень», тим самим змогла об’єднати туризм та економіку.

Журі було приємно вражено всебічним розвитком наших студентів.

Після третього раунду у лідери «вирвалися» дві команди «Криза» та «Банда». При чому з перевагою в один бал вигравали останні.

Вирішальним став раунд «Крокодил», завдання якого полягало в тому, що один член команди повинен був пояснити певні слова зі «світу» економіки та туризму рухами тіла протягом хвилини, а інші зрозуміти, яке слово він показує.

За рішенням журі кожна команда була відзначена у свої номінації. Так, номінацію «Думка зі швидкістю звука» отримала команда «Фіксікі», «Найхаризматичнішим» був «Лосось», номінацію «Злагодженість розуму і тіла» отримали «Радості Дружби», «Політ фантазій» відбувся в команди «Банда». Команду «Криза» було відзначено номінацією «Швидкий фініш», адже саме вона «розірвала» усіх суперників в останньому турі. І саме перемога в цьому турі дозволила цій команді «вирвати» перемогу в «Банди» з перевагою в один бал.

Усі команди отримали корисні призи, що знадобляться у навчанні. По закінченні усі учасники отримали солодкі «вкусняшки» від організаторів гри.

Гра була дуже динамічною та захоплюючою, а також повчальною. Студенти зрозуміли, що непотрібно «зациклюватися» лише на своїй спеціальності, а й необхідно мати більш широкий кругозір. Адже саме це є запорукою успіху роботи у команді з метою отримання найкращого результату.

З іншого боку, викладачі, що «судили» гру, та викладачі-вболівальники з’ясували, яким дисциплінам слід приділяти більше уваги на даному етапі підготовки майбутніх фахівців.

Дякуємо усім учасникам та вболівальникам.

Дякуємо Владі Шмалій та Олені Васильченко за підготовку та організацію гри.

Також Дякуємо голові студентської ради факультету економіки та бізнесу Златомірі Кравець й голові сектору КВН студентської ради факультету Арсенію Романцю за допомогу у проведенні заходу.

Олена Васильченко,
старший викладач кафедри БКМТ