У рамках підготовки рейтингу «ТОП-200 Україна» 2022, міжнародна група експертів, у співпраці з Європейським центром вищої освіти ЮНЕСКО-CEPES та Центром міжнародних проектів «Євроосвіта» продовжує визначати рейтинги ЗВО України за різними показниками їхньої діяльності.

5 лютого Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» за даними Укрпатент оприлюднили рейтинг «Кількість патентів отриманих ЗВО України в 2021 році».

ТДАТУ посів 2 місце з показником 188 патентів!Університет демонструє стабільність винахідницької діяльності: 2020 – 2 місце, 2019 – 3 місце.

Перша п’ятірка ЗВО за кількістю отриманих патентів виглядає наступним чином:

– Тернопiльський національний медичний університет iменi I.Я. Горбачевського – 240
– ТДАТУ – 188
– НУБІП – 112
– Вінницький національний технічний університет – 74
– Національний університет “Львівська політехніка” – 64

Науковці Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного активно реалізовують наукові ідеї через винахідницьку діяльність.

Слід зазначити, що винахідницька діяльність є завершеною за умови її практичної реалізації (комерціалізації). З огляду на це, продовжується робота з пошуку потенційних інвесторів для фінансування робіт, пов’язаних з доведенням об’єктів права інтелектуальної власності до рівня товару, комерціалізації результатів наукової діяльності.

Задля цього у Репозитарії ТДАТУ створена база даних патентів та авторських свідоцтв науковців Університету, яка налічує близько 1300 документів. У 2021 році до бази було внесено 155 патентів. З урахуванням відкритого доступу, база користується значним попитом, особливо іноземних користувачів.

Вітаємо усіх винахідників ТДАТУ з достойним результатом.

Детальніше за посиланням.

Ольга Білоцька,