прапори Японії та України
2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. До цієї  події на першому поверсі наукової бібліотеки демонструється тематична виставка «Країна сходу сонця»
. На виставці представлені книги, які розкривають традиції, економічний та технічний розвиток цієї східної країни та твори великих майстрів японської художньої літератури.

Японія – країна з дуже давніми й непорушними традиціями, які чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій!

У книгах «Мистецтво Японії», «Очерк истории культуры средневековой Японии», «Деловая Япония» В. Спандарьяна, «Стратегия – технология» Ш. Тацуко, «Японія в глянці і без нього» В. Карпенко ви побачите таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.

Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибокого споглядання і романтики. Цей народ захоплюються натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах і прозі. Твори талановитих поетів та письменників Акутогави Рюноске, Ибусе Масудзі, Ясунарі Кавабати, Кобаясі Кютзо, сучасного і дуже модного серед молоді Харукі Муракамі та багатьох інших представлені на тематичній виставці.

Запрошуємо до перегляду!

 IMG_4122