13 вересня КП «Водоканал» за підтримки Басейнової ради річок Приазов᾽я, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного та Відокремленого структурного підрозділу «Мелітопольський коледж ТДАТУ» проведено Х науково-практичну конференцію «Меліорація та водокористування» з нагоди 130-річчя першого водопроводу Мелітополя.

Основною темою обговорення на конференції стали проблеми, шляхи вирішення та перспективи розвитку водопостачання міста Мелітополя та Мелітопольського району, особливості господарсько-питного водопостачання міста, обсяги та раціональне використання ресурсів підземних вод Бучацького водоносного горизонту.

Участь у конференції взяли представники КП «Міськводоканал»Токмацької міської ради, КП «Бердянськводоканал», ТОВ «Тепло-Мелітополь», КП «Райсількомунгосп», науковці та експерти Басейнової ради річок Приазов᾽я, відокремленого підрозділу Мелітопольського міського відділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного.

В ході проведення конференції її учасники пригадали історію першого водоводу Мелітополя. На сьогоднішній день просто неможливо уявити своє життя без усіх благ цивілізації, в тому числі і наявності в наших будинках води. До кінця 19 століття джерелом водопостачання в Мелітополі була річка Молочна і колодязі. Перша свердловина з’явилася лише в 1887-му році. Уже в 1889-му році місто отримувало воду з 4-х казенних і і 17-ти приватних свердловин і був введений в експлуатацію перший водопровід.

У 1910-му році довжина вуличної водопровідної мережі становила 5,6 км. На сьогоднішній день протяжність всіх мереж становить 423 км. На обслуговування міста працює 6 насосних станцій водопостачання, 49 свердловин, 26 насосних станцій для підкачування води в багатоповерхівки. Наша принципова відмінність – якщо Водоканали більшості міст подають воду з річок, в Мелітополі населення споживає воду, добуту з артезіанських свердловин.

Учасники конференції зазначили цілющі властивості питної води, що подається до Мелітополя. Завідувач лабораторним центром Роман Скляров зауважив, що використання артезіанської води в Мелітополі є пріоритетним вже кілька століть. Основним плюсом є те, що вона не піддається хлоруванню і має корисні властивості.

По завершенню заходу його учасники дійшли висновку, що артезіанську воду треба витрачати раціонально.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Арго Таврія»,

за матеріалами сайту: melvoda.com.ua