21-24 червня 2017 року у м. Варна (Болгарія) відбувся V Міжнародний науковий конгрес «Машини для сільського господарства – 2017», у якому вперше взяли участь науковці Таврійського державного агротехнологічного університету:

проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України Надикто Володимир Трохимович;

доцент кафедри електротехнологій і теплових процесів, кандидат технічних наук, член-кореспондент МААО Орел Олександр Миколайович.

Метою наукового конгресу була зустріч і обмін досвідом вчених різних країн, які надали свої наукові досягнення і дискусії з проблеми механізації землеробства.

На V Міжнародному науковому конгресі були представлені 80 доповідей від 14 держав: Албанія, Білорусія, Грузія, Ізраїль, Казахстан, Росія, Словакія, Саудовська Аравія, Туреччина, Україна, Угорщина, Чехія, Південна Африка, Болгарія.

У конгресі взяли участь 4 академіки, 60 професорів і доцентів, молодші наукові співробітники і докторанти.

На заході були представлені доповіді за тематикою нових конструкцій машин, нових технологій з грунтообробки, проблем землеробства і водних ресурсів.

Особливий інтерес викликала доповідь д.т.н., професора, член-кореспондента Надикта В.Т. У своїх виступах д.т.н. Надикто В.Т. проінформував європейську наукову спільноту про успіхи Таврійського державного агротехнологічного університету у розв’язанні проблем щодо створення модульних енергетичних засобів (МЕЗ) переміжного тягового класу. Значний інтерес у учасників конгресу викликала доповідь науковця ТДАТУ про типаж українських тракторів.

За результатами конгресу були укладені договори про співпрацю з Русенским університетом «Ангел Кънчев», Аграрним університетом Словаччини.