Вперше в історії Мелітополя, 21 травня в екопарку відбулось масове дійство під назвою – «Екопікнік». Захід організувала Агенція розвитку Мелітополя за підтримки фонду Фрідріха Наумана, сприяння народного депутата Сергія Мінько і міського голови Івана Федорова.

Відвідувачами «Екопікніку» стали сотні мелітопольців, які із задоволенням прийшли до екопарку. Головне завдання пікніка, кажуть організатори, не просто розважити людей, а й прищеплювати відвідувачам дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Подякував керівництву міста за організацію заходу та за суттєві позитивні перевтілення, що сталися у місті останнім часом ректор ТДАТУ, депутат Запорізької обласної ради, професор Володимир Кюрчев.

– Я регулярно проходив повз цього парку, в який ще два роки тому страшно було заходити. І ви подивіться, що сьогодні ми з вами спостерігаємо. Я бачу як кожен день сюди приходять люди, які живуть тут недалеко. Спасибі величезне міської влади, команді Сергія Мінька, яка продовжує перетворювати наше місто. І цей екопарк тому підтвердження, – наголосив Володимир Кюрчев.

До речі, активну участь у заході взяв і Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного. Локація нашого закладу вищої освіти розташувалася поряд з головною сценою дійства. Кожен бажаючий мав можливість на власні очі побачити як працює портативна метеостанція та інші прилади, які впроваджують науковці кафедри геоекології та землеустрою в освітній процес. Викладачі кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи разом з кафедрою рослинництва імені професора В.В.. Калитки представили різноманіття власно вирощених грибів та зелені. Від кафедри електротехнологій і теплових процесів була представлена діюча модель «Розумний дім», яку розробив Богдан Вдовін у наукових гуртках.

Презентували науковці ТДАТУ і новий вид утилізації отходів — компост. Ця технологія вже успішно реалізується у декількох країнах світу, зацікавила вона і керівництво міста. Тому пілотний проект з впровадження компостерів у Мелітополі планується впровадити за допомогою науковців Таврійського ДАТУ.

Майже всі, хто проходив поруч локації нашого Університету, скористався можливістю зробити світлину на пам’ять поблизу фотозони, виготовленою в екологічному та романтичному стилі, яка була виготовлена здобувачами вищої освіти. Цікавою для відвідувачів Екопікніку була лекція асистента кафедри геоекології те землеустрою Ельнари Аюбової «Значення зелених насаджень для орнітофауни м. Мелітополя». Вона стала своєрідним підсумком лекторію і викликала жваве обговорення серед учасників заходу.

Планується, що «Екопікнік» стане традиційним заходом для нашого міста та в подальшому допоможе мелітопольцям більш дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»