На базі Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) України 24-27 травня п.р. було проведено ХІХ Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття» (далі Зліт).

Канони Зльотів, що історично склалися, передбачають:

  • знайомство, спілкування, обмін досвідом самоврядування студентської молоді з різних куточків нашої славетної країни;
  • проведення на високому організаційно-методичному рівні студентських науково-практичних конференцій у вигляді «дискусійних круглих столів» за напрямами підготовки фахівців, модераторами яких є керівники наукових шкіл, провідні професори ВНЗ, що організовує Зліт;
  • знайомство з передовими прогресивними науково-виробничими структурами регіону, аграрного спрямування в тому числі;
  • знайомство з українськими традиціями регіону проведення Зльоту, комплексну екскурсійну програму.

Глобальна ідея всього перерахованого: об’єднана молодь держави – основа єдиної країни!

У Зльоті в НУБіП взяли участь більш як 200 студентів, які отримують різні іменні стипендії всеукраїнського або регіонального рівнів та лідери студентського самоврядування з усіх аграрних ВНЗ України.

Учасники Зльоту та студентська молодь НУБіП мали можливість поспілкуватися з наймолодшим Прем’єр-міністром в історії України Гройсманом Володимиром Борисовичем.

Усі учасники Зльоту були зорієнтовано на участь у «дискусійних клубах» з визначеної тематики.

У рамках Зльоту відбувся фінал аграрно-політичних дебатів, які були організовані в рамках проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» за підтримки НМЦ «Агроосвіта».Теми для проведення коаліційного студентського діалогу були наступні:

1) Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі?

2) Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників (4 група) та застосування загальної системи оподаткування з податку на додану вартість (ПДВ)?

3) Дозвіл на використання генно-модифікованих продуктів (ГМО-продуктів) у виробництві продуктів харчування для населення і кормів для тварин – як гарантія продовольчої безпеки країни?

4) Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів?

Також під час роботи Зльоту було проведено:

  • акцію «Подаруй дитині радість»;
  • психологічний тренінг;
  • засідання об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних ВНЗ України.

Найбільш активними учасниками Зльоту були представники «Університетського центру ТДАТУ». Це наступні студенти: Гончаров Кирило, Бартиш Діана (ТДАТУ), Єремєєва Ксенія – другий раз поспіль (ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ»), Конишкова Альона (ВСП «Бердянський коледж ТДАТУ»), Москальова Ганна (ВСП «Василівський коледж ТДАТУ»), Симоненко Олег (ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ»), Агашкова Дар’я (ВСП «Оріхівський коледж ТДАТУ»), Гайдай Діана (ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ»).

Наступне дійство – Всеукраїнський Зліт аграрної студентської еліти України – відбудеться на базі Національного університету садівництва (м. Умань, Черкаської області).

Грицаєнко І.М., пом. ректора з ОВР,

учасник всіх 19-ти Всеукраїнських Зльотів,

фото автора