28 березня 2023 р. було підбито підсумки V Всеукраїнського конкурсу есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко», організованого ГО Інноваційні обрії України» з-за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Співорганізаторами конкурсу виступили Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного та Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ.

Метою конкурсу є популяризація творчої спадщини Т.Г.Шевченка, актуалізація пам’яті про Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства, національно-патріотичне виховання здобувачів середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, підтримка і стимулювання талановитої молоді і творчої праці педагогів.

Цього року на конкурс було подано 3309 робіт із понад 2800 закладів загальної середньої, професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти з усіх областей України.

ТДАТУ уже другий рік поспіль бере активну участь у конкурсі як співорганізатор. До складу оргкомітету від ТДАТУ увійшли д.тех.н., професор, ректор Сергій Кюрчев, д.тех.н., професор, радник ректора Володимир Кюрчев, к.тех.н., доцент, перший проректор Олександр Ломейко, к.пед.н., доцент Сергій Шаров, к.філос.н., доцент Анатолій Землянський. Постійними членами журі є викладачі університету д.філол.н., професор Тетяна Шарова, к.філол.н., доцент Аліна Землянська.

Здобувачі вищої освіти університету також активно долучаються до конкурсантів. У 2022 р. дипломом ІІІ ступеня був нагороджений студент І курсу спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка В’ячеслав Дятков (керівник – доц. Аліна Землянська). У 2023 р. участь у конкурсі взяли студентка I курсу спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування Альона Семенюк та студент ІІ курсу спеціальностей 133 Галузеве машинобудування і 131 Прикладна механіка Владислав Устінов (керівник – доц. Аліна Землянська). За результатами оцінювання членами журі Владислав УСТІНОВ набрав максимальну кількість балів і був нагороджений дипломом І ступеня у категорії «Заклади вищої освіти».

Переможцями конкурсу стали також здобувачі освіти Відокремленого структурного підрозділу «Мелітопольський фаховий коледж ТДАТУ»: студентка І курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки Олеся Бур’янова отримала диплом І ступеня в категорії «Заклади професійної та фахової передвищої освіти» (керівник – Л.С. Новосад) та студентка ІІ курсу спеціальності 071 Облік і оподаткування Юліана Некрасова отримала номінацію «Мова Тараса Шевченка у боротьбі українців за незалежність» (керівник – Олександр Карпович).

Вітаємо всіх переможців та їхніх керівників! Ми пишаємось талановитою молоддю та досвідченими наставниками, які плекають духовні традиції української нації, її культуру та історію!