Протягом двох тижнів навчально-педагогічні працівники університету (ст. викладачі кафедри «Іноземні мови» Ірина Кривонос та Вікторія Лемещенко-Лагода, завідувач кафедри геоекології і землеустрою, к.с.-г.н., ст. викладач Максим Ганчук, к.с.-г.н., ст. викладач Вікторія Скиба та к.т.н, доцент Ольга Мазикіна) пройшли повний курс підвищення кваліфікації в рамках Весняної Школи Вернадського-2023 (1 березня – 15 березня 2023 року) за тематикою «Сталий, інклюзивний та смарт розвиток в контексті децентралізації: досвід ЄС» в рамках проекту «Сталий, інклюзивний та розумний розвиток в умовах децентралізації: досвід ЄС» у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Тренерами курсу були:

  • Наталія Павліха (доктор економічних наук, професор Кафедри Жана Моне, професор кафедри міжнародних економічних відносин та управління проєктами, очільниця Лабораторії проєктів та ініціатив Волинського національного університету імені Лесі Українки),
  • Максим Войчук (кандидат економічних наук, експерт з питань сталого розвитку міст),
  • Наталія Хомюк (доктор економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та маркетингу Волинського національного університету імені Лесі Українки, експертка з питань сільського розвитку),
  • Ірина Цимбалюк (доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та адміністрування Волинського національного університету імені Лесі Українки, експертка з питань інклюзивного розвитку),
  • Владислав Коломечюк (доктор філософії з економіки, експерт з питань смарт-розвитку),
  • Айселін Уїлдіз (доктор філософії, доцент, експерт з міграції, Університет Ясар, Туреччина),
  • Агнєшка Цибурт (доктор філософії з економіки, експертка з державного управління, Університет прикладних наук імені Івана Павла ІІ у Білій-Подлясці, Польща)

Формат курсу: теоретичне та практичне навчання у змішаному форматі. Були прослухані лекції, теми яких обговорювались під час воркшопів, проводилось контрольне тестування за темами.

Під час курсу тренери розкривали європейські цінності, щоб ми дізналися більше про Європейський Союз, пропонували спільні ініціативи у досягненні цілей сталого, інклюзивного, смарт-розвитку, досвід процесів децентралізації задля розбудови майбутнього України як Європейської держави. Курс підвищення кваліфікації викладачів реалізувався в рамках реалізації освітнього проєкту Jean Monnet Chair SISDDP Erasmus +.

Центральне місце в концепції сталого розвитку займає людина сучасного та людина майбутнього! «Ми не отримали Землю в спадщину від батьків, ми взяли її в борг у наших дітей». У цьому – сутність концепції сталого розвитку. Вона набагато ширше, ніж турбота про екологію, та стосується усіх сфер життя – соціальної, економічної та екологічної.

Ірина Кривонос та Вікторія Лемещенко-Лагода;
старші викладачі кафедри іноземних мов