15-17 червня 2016 року на базі Таврійського державного агротехнологічного університету відбувся ІІ Міжвузівський семінар викладачів «Наукові аспекти організації та проведення навчальних практик для студентів-екологів з дисциплін фахового спрямування».

Учасники семінару представляли провідні вищі навчальні заклади України, а саме Вінницький національний технічний університет, Запорізький національний університет, Національний університет рибного господарства та природокористування, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Житомирський національний агроекологічний університет, Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка, та Чорноморський державний університет ім. П.Могили.

Метою семінару було визначити пріоритетні напрямки практичної підготовки фахівців із кваліфікацією «Екологія» всіх кваліфікаційних рівнів, а також спрямованість та наповненість польових практик.

Гості семінару безпосередньо відвідали місця проведення практик, а саме Навчально-дослідний стаціонар ТДАТУ на косі Бірючий острів, територія якого входить до Азово-Сиваського НПП, гирло Молочного лиману, що підпорядковується Приазовському НПП, а також стаціонар на дамбі відстійника Запорізького залізорудного комбінату поблизу с. Атманай.

Учасники семінару, відзначивши важливість навчальних та виробничих практик, констатують, що за умов капіталізації економіки та ускладненням взаємовідносин між ВНЗ, деякими підприємствами, об’єктами ПЗФ та іншими структурами господарської  й науково-просвітницької діяльності, польові та виробничі практики є найбільш дієвою ланкою у підготовці екологів, яка має вдосконалюватись за рахунок наближення  навчального процесу до практичної діяльності відповідних підприємств та організацій. Тому, доцільним є сконцентрувати вивчення основних тем під час проведення польових практик. Для цього необхідно збільшити теоретико-методологічну складову навчальних практик.

Кафедра ЕОНС