30 листопада у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось засідання вченої ради у змішаному форматі. Воно проходило під керівництвом в.о. ректора Олександра Ломейка.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Розгляд атестаційних справ:
– кандидата сільськогосподарських наук Кліпакової Юлії Олександрівни щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі рослинництва імені професора В.В. Калитки;
– кандидата економічних наук Ярчук Ангеліни Володимирівни щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі менеджменту;
– кандидата юридичних наук Нестеренко Олени Миколаївни щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі публічного управління, адміністрування та права;
– кандидата історичних наук Михайлова Володимира Вікторовича щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі суспільно-гуманітарних наук.
2. Про організацію освітнього процесу на заочній формі навчання та перспективи розвитку дистанційної форми здобуття освіти.
3. Про стан навчально-методичної та фінансової діяльності у ВСП «Ногайський фаховий коледж ТДАТУ».
4. Різне.

Розпочалось засідання вченої ради з вручення відзнак. За підсумками конкурсного відбору найуспішніших науковців конкурсу «Науковець року-2021», почесні відзнаки отримали три науковці ТДАТУ. Серед них: Володимир Кюрчев – радник ректора ТДАТУ, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України, Заслужений працівник освіти України, який 15 років був незмінним керівником Університету; Володимир Надикто – професор кафедри машиновикористання в землеробстві, доктор технічних наук, член-кореспондент НААН України; який багато років обіймав посаду проректора з наукової роботи; Олеся Прісс – завідувачка кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи, професор, доктор технічних наук.

Нагородили на засіданні вченої ради і переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді. Дипломи у категорії «Молоді науковці» отримали: Альона Дяденчук (номінація «Технічні науки»), Вікторія Кенєва (номінація «Сільськогосподарські науки»). У категорії «Студенти» нагороджені дипломами: Іван Мовлик (номінація «Сільськогосподарські науки»); Данило Гоєнко (номінація «Технічні науки») та Кіра Кузнєцова (номінація «Економічні науки»).

Також Олександр Ломейко вручив атестат Почесного професора ТДАТУ Віктору Петрову, доценту кафедри цивільної безпеки. Ця відзнака присуджується працівникам за вагомий внесок у розвиток Університету. Віктор Володимирович був першим керівником Науково-навчально-методичного Центру з охорони праці, який став головним осередком консультування з питань управління охороною праці в АПК та навчання для всієї Запорізької області.

На засіданні Вченої ради були розглянуті атестаційні справи та шляхом таємного голосування присвоєні вчені звання:

• Юлії Кліпаковій (к.с-г.н.) – доцента кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки;
• Ангеліні Ярчук (к.е.н.) – доцента кафедри менеджменту;
• Олені Нестеренко (к.ю.н.) – доцента кафедри публічного управління, адміністрування та права;
• Володимиру Михайлову (к.і.н.) – доцента кафедри суспільно-гуманітарних наук.

Керівник навчально-наукового інституту загальноуніверситетської підготовки Сергій Галько доповів про організацію освітнього процесу на заочній формі навчання та перспективи розвитку дистанційної форми здобуття освіти. У своєму виступі Серій Віталійович окреслив стратегічну мету підвищення якості підготовки фахівців, провів ретельний аналіз контингенту здобувачів вищої освіти за останні 5 років та перспективи розвитку дистанційної форми здобуття освіти.

Про стан навчально-методичної та фінансової діяльності у ВСП «Ногайський фаховий коледж ТДАТУ» доповідав директор Олександр Герченов. Він зробив аналіз вступної кампанії та випуску здобувачів, детально зупинився на методичній та виховній роботі, ознайомив з матеріальною базою закладу освіти, доповів про забезпечення дистанційної форми навчання у коледжі.

З усіх питань, розглянутих на засіданні вченої ради, прийняті рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ