31 серпня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось засідання вченої ради під керівництвом ректора Володимира Кюрчева. Воно проходило з дотриманням усіх карантинних вимог.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Затвердження плану роботи Вченої ради на І семестр 2021-2022 н.р.
2. Про готовність кафедр до навчального року та організацію освітнього процесу у І семестрі 2021-2022 н.р.
3. Про результати вступної кампанії в університеті у 2021 році.
4. Про внесення змін до Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти у ТДАТУ в 2021 році
5. Про затвердження організаційного комітету з проведення виборів ректора Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
6. Про затвердження головної виборчої комісії з проведення виборів ректора Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
7. Про затвердження звітів докторантів університету.
8. Різне.

Перед початком засідання ректор Університету Володимир Кюрчев вручив диплом доктора наук доценту кафедри маркетингу Анастасії Коноваленко та диплом кандидата наук викладачу кафедри публічного управління, адміністрування та права Ніні Рибальченко.

Почесною грамотою МОН України був нагороджений проректор з НПР ТДАТУ Олександр Ломейко за вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, високий професіоналізм, участь у розробленні концепції та плану заходів з реалізації дуальної форми здобуття освіти.

На початку засідання було затверджено план роботи вченої ради на перший семестр 2021-2022 навчального року.

Проректор з НПР Олександр Ломейко доповів про готовність кафедр Університету до навчального року та організацію освітнього процесу у І семестрі 2021-2022 н.р. При перевірці кафедр особлива увага приділялася штатному розкладу, документації, стану матеріально-технічного забезпечення тощо. Олександр Петрович проаналізував стан готовності до нового навчального року по кожній кафедрі та розставив акценти, а також повідомив про заходи щодо організації освітнього процесу в Університеті.

На сьогодні, враховуючі зелену зону, освітній процес у ТДАТУ розпочинається у звичайному режимі. Однак, розклад занять здобувачів розроблено таким чином, що у разі погіршення епідситуації, можна перейти на іншу форму навчання. (дистанційну або змішану).

Про результати вступної кампанії 2021 року доповів секретар приймальної комісії Іван Чижиков. Він зазначив, що Вступна кампанія у 2021 році відбувалася відповідно до Правил прийому у ТДАТУ. На денну форму навчання освітнього ступеня бакалавра всього зараховано 704 здобувача освіти. На другому, (магістерському) рівні будуть навчатися 323 студенти. Серед них 217 на денній формі навчання та 105 на заочній.

Важливою формою профорієнтаційної роботи є Всеукраїнські олімпіади ТДАТУ для профорієнтації вступників на основі ПЗСО. У 2021 році з 407 здобувачів, зараховано 152 переможця ІІ туру олімпіади, з яких 106 – за державним замовленням.
Вступна кампанія триває. На заочну форму навчання Правилами прийому передбачено другий етап вступної кампанії для освітніх ступенів бакалавра та магістра. Також, у вересні 2021 року запланована додаткова сесія вступної кампанії освітнього ступеня магістра, для тих вступників, хто успішно складе Єдиний вступний іспит у межах спеціально організованої сесії.

Відзвітували на засіданні вченої ради про підсумки вступної кампанії і керівники відокремлених структурних підрозділів, які входять до складу Регіонального Університетського центру ТДАТУ. До ВСП «Бердянський фаховий коледж ТДАТУ» вступив 151 здобувач освіти, у ВСП «Оріхівський фаховий коледж ТДАТУ» – 171. Навчатися на першому курсі ВСП «Новокаховський фаховий коледж» будуть 184 студенти, у ВСП «Ногайський фаховий коледж ТДАТУ» – 159 студентів. ВСП «Василівський фаховий коледж ТДАТУ» поповнився 187 студентами, а ВСП «Мелітопольський фаховий коледж ТДАТУ» – 264 здобувачами.

Члени вченої ради на засіданні внесли зміни до Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти у ТДАТУ в 2021 році, а також затвердили склад організаційного комітету та головної виборчої комісії з проведення виборів ректора Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Затвердили на засіданні вченої ради і звіт за виконану роботу докторанта Миколи Грицаєнко.

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні вченої ради університету, прийняті узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ