Щороку, у третю суботу вересня, в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора відповідно до Указу президента від 16 серпня 1994 року. В 2020-му це свято припадає на 19 вересня.

Винахідницьку і раціоналізаторську діяльність в Україні регулює Український інститут промислової власності — Укрпатент. На сьогодні Укрпатентом було зареєстроване близько мільйона патентів на винаходи, а також близько десяти тисяч патентів на корисні моделі.

В Україні діє Закон «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», згідно з яким винахід — це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій технології. Право на здобуття патенту має винахідник або винахідники, які спільно створили винахід.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного приділяє винахідницькій діяльності чималу увагу. За період з вересня 2019 по вересень 2020 року науковцями і студентами університету було подано 306 заявок на наукові розробки: 259 заявок на патенти, 47 заявок на захист авторських прав. Активну участь у винахідницький роботі прийняли 20 студентів. Одержано 173 охоронних документа, з них 131 патент і 40 авторських свідоцтв.

Такий плідний результат винахідницької діяльності приніс ТДАТУ чергову перемогу у рейтингу університетів з винахідницької діяльності. Наш університет посів 3 місце в загальній таблиці рейтингу університетів України і 1 місце серед аграрних ЗВО України.

В електронному інституційному репозитарії ТДАТУ розміщено понад 1000 патентів різних галузей: сільськогосподарське машинобудування, харчова промисловість, теплоенергетика тощо.

За результативність та активність у винахідницькій діяльності університету у Таврійському ДАТУ преміювали та відзначили кращих співробітників: – к.т.н., доцента, зав. кафедри геодезії та землеустрою Сергія Мовчана, к.т.н., доцента кафедри електротехнології і теплових процесів Миколу Стручаєва, доцента кафедри цивільної безпеки, заслуженого винахідника України Сергія Малюту, д.т.н., професора зав. кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені Ф.Ю.Ялпачика Кирила Самойчука, д.т.н., професора кафедри машиновикористання в землеробстві Дмитра Мілька, д.т.н., професора кафедри технічного сервісу та системи в АПК Дмитра Журавля, к.т.н., доцента, зав. кафедри машиновикористання в землеробстві Володимира Кувачова, к.т.н., доцента кафедри електроенергетики та автоматизації Віктора Петрова, к.т.н., ст. викладача кафедри технічного сервісу та системи в АПК Андрія Бондаря, к.т.н., доцента кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені Ф.Ю.Ялпачика Сергія Петриченка та к.т.н., доцента кафедри електротехніки і електромеханіки Олександра Вовка.

Ректорат, науково-дослідна частина і профком вітають шановних винахідників і організаторів технічної творчості з професійним святом. Бажають міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпного натхнення, творчої наснаги та нових наукових досягнень.

Редакційно-видавничий відділ