Минулого місяця в рамках навчальної практики з дисципліни «Фітопатологія з основами вірусології» для студентів 2-го курсу спеціальності «Агрономія» було проведено виїзне заняття на базі ТОВ «Росія».

Керівники практики: викладачі кафедри «Рослинництва» Журавльова О.В., Нєжнова Н.Г. та Нінова Г.В.

Господарство знаходиться у с. Астраханка Мелітопольського району Запорізької області. ТОВ «РОСІЯ» спеціалізується на вирощуванні соняшнику, пшениці та гороху.

Господарі підприємства привітно зустріли практикантів. Екскурсію розпочав головний агроном підприємства Соколов Євген Геннадійович.

На полі, де вирощується соняшник, проводилась обробка гербіцидом Євро-Лайтінг. Студенти побачили в роботі оприскувач MAF-4240-36, як його заправляють препаратом та водою, як вноситься гербіцид на посіви.

Євген Геннадійович пояснив, що Євро-Лайтінг має широкий спектр дії, потрапляючи на бур’яни, він дуже легко проникає в тканини, так як його діюча речовина поглинається листям та корінням. Він розповів, у якій фазі культури застосовується цей гербіцид, яку кількість робочої рідини потрібно вилити на 1 га поля, для того, щоб отримати чисті посіви.

Викладач дисципліни «Фітопатологія» Ольга Василівна Журавльова доповнила, що цей препарат через флоему і ксилему швидко потрапляє в тканини рослин. Діюча речовина імазапір та імазамокс припиняють формування амінокислот та блокують синтез білка. В результаті бур’яни гинуть. Євро-Лайтінг має системну дію на однорічні та багаторічні дводольні та злакові бур’яни, в тому числі на амброзію, осот, а також квіткового паразита вовчка.

Галина Василівна Нінова, доцент кафедри «Рослинництво»,  розповіла про бур’яни, які росли на полі, звернула увагу на їх зовнішній вигляд.

Впроваджена у господарстві технологія вирощування соняшника потребує лише одну хімічну обробку посіву за весь вегетаційний період культури. Унікальна комбінація гербіцида Євро-Лайтінг та високоврожайного гібриду соняшника, стійкого до нього, дозволяє забезпечити ідеальні умови для вирощування цієї культури при мінімальних затратах.

Головний агроном розповів студентам технологію вирощування різних сортів озимої пшениці, яка передбачає добрий попередник (горох), використання інтенсивних сортів, застосування добрив на заплановану врожайність, роздрібне внесення азотних добрив протягом весни, застосування регуляторів росту, інтегровану систему захисту рослин від бур’янів, хвороб та шкідників. А також ознайомив з особливостями обробітку ґрунту та звернув увагу на основні елементи технології вирощування гороху в господарстві. Ніна Геннадіївна Нєжнова, викладач дисциплін із захисту рослин, продемонструвала студентам, як потрібно користуватись ентомологічним сачком для визначення шкідників с.-г. культур.

Склад сучасного машино-тракторного парку та його експлуатацію у виробничих умовах представив Олександр Шеремета. Студенти отримали цікаву інформацію про агрегати для обробітку ґрунту та догляду за посівами

Особливості ведення аграрного бізнесу в господарстві в сучасних умовах, обізнаність та вміння цікаво пояснювати певні аспекти ведення господарства головним агрономом надихає студентів на прагнення до здобуття нових знань в майбутній професії.

Особливу подяку висловлено керівникам підприємства ТОВ «Росія» за смачний обід після закінчення екскурсії.

Студенти та викладачі висловлюють щиру вдячність за відмінну організацію екскурсії та  дбайливе ставлення до майбутніх фахівців з агрономії.

 Автори: студенти  групи 21 АГ Ольшанська В.І., Нєжнова Г.С.

Викладачі кафедри рослинництва Журальова О.В., Нєжнова Н.Г.