Не позволяй душе лениться,
Чтоб в ступе воду не толочь,
Душа обязана трудиться,
И день и ночь, и день и ночь!

Н. Заболоцкий

Кожній людині властиво природне бажання знайти своє справжнє покликання в житті. Але нерідко слабка обізнаність юнаків і дівчат не тільки про майбутню професію, а й про можливості людини взагалі і свої особисті резерви заважає здійсненню прагнень і спроб покращувати свої особисті якості, розвивати здібності, виховувати волю і характер. Працювати над собою також заважає надмірна самовпевненість у власній досконалості.

Найчастіше молодь просто не знає, як працювати над собою, як досягти високого рівня в розвитку волі, характеру, уваги, пам’яті, мислення, уяви, або просто немає гідного прикладу для наслідування.

В житті не буває чернеток. Життя пишеться відразу набіло. Тому дуже важливо, щоб хтось достатньо досвідчений вчасно підказав або підтримав на шляху розвитку. Розуміючи це куратор енергетичного факультету Постнікова М.В. за підтримки працівників наукової бібліотеки ТДАТУ в особі Петрової Людмили Олексіївни провели зі студентами 12 ЕЕ групи тематичну бесіду «Наполеон – геній війни!» як приклад наполегливості в досягненні цілей і самовдосконалення.

З «ніхто» дрібний корсиканський аристократ в лічені роки злетів на самий верх могутності, змінивши історію планети. Наполеон Бонапарт був блискучим полководцем, дипломатом, володів чудовим інтелектом, феноменальною пам’яттю і дивовижною працездатністю. Ціла епоха названа його ім’ям, а його звершення стали потрясінням для більшості сучасників. Його військові стратегії є в підручниках, а норми демократії західних країн засновані на «Наполеонівськім праві».

Під час зустрічі було окреслено основні етапи життя великого полководця, особливу увагу було приділено рисам характеру Наполеона та його роботі над собою.

Людмила Олексіївна доклала максимум зусиль, аби спілкування вийшло жвавим і корисним, за що ми їй щиро вдячні!

А молоді хочемо побажати не зупинятися на досягнутому, озброїтися наполегливістю і йти до свого Тулону, пам’ятаючи слова найвеличнішого полководця «Зробити зупинку можливо під час підйому, але не під час спуску».

Куратор 12ЕЕ групи Постнікова М.В.