У рамках інтеркультурного проєкту OPENING THE BORDERS на платформі Zoom відбулася відеоконференція між студентами ТДАТУ та старшокласниками з Японії.

Оскільки міжкультурне спілкування передбачає не лише інформаційний обмін, а й виявлення національної ментальності тієї чи іншої етнічної групи, досягнення міжнаціональної злагоди під час комунікативної взаємодії, метою цього заходу було налагодження комунікації між першокурсниками ТДАТУ та японськими старшокласниками як представниками різних мовно-культурних спільнот, формування навичок спілкуватися англійською мовою, а також прищеплення толерантного ставлення до культурних відмінностей.

Кожен з учасників підготував доповідь з презентацією про рідний край. Так, наші студенти розповіли японським партнерам про визначні місця Запорізької області – Кам’яну Могилу, острів Хортиця, міський парк імені М. Горького, цілющі джерела Терпіння, курорт Кирилівка тощо. В свою чергу, учасники з Японії презентували доповіді про славні пам’ятки префектури Окінава – замок Сюрі, руїни Тамагусуку, острівні піраміди та інші.

Отже, організована онлайн-зустріч сприяла подоланню міжкультурних бар’єрів, усвідомленню учасниками необхідності володіння англійською мовою та її використання як засобу ефективного спілкування з іноземцями.

Студенти не лише отримали позитивні враження від заходу, а й висловили бажання долучатися до діалогу культур у майбутньому.

Наталя Нісаноглу, викладач кафедри іноземних мов,
координатор інтеркультурного
англомовного проекту OPENING THE BORDERS