В умовах розвинутого інформаційного суспільства, накопичення знань, розвитку різних напрямків наукової діяльності успішна інтеграція в світовий освітній простір стала однією з визначальних характеристик, які свідчать про успішність закладу вищої освіти.

З року в рік Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного посилює свої лідерські позиції в сфері міжнародної діяльності. Вже багато років міжнародна діяльність ТДАТУ спрямована на його інтеграцію з міжнародною університетською спільнотою, на створення оптимальних умов для академічної мобільності здобувачів вищої освіти, на реалізацію спільних освітніх програм. Партнерами університету є міжнародні організації, міжнародні асоціації, представники закладів вищої освіти, серед яких можна назвати наших французьких партнерів.

Наприкінці лютого у нашому Університеті в рамках міжнародного співробітництва на кафедрі іноземних мов у форматі ZOOM-конференції була організована зустріч франкомовних студентів з представниками Федерації Обмінів Франція – Україна (FEFU).

Наші давні надійні партнери Філіп Жене, президент Асоціації «Співробітництво Пуату-Шарант Україна», відповідальний за відносини з аграрними університетами та сільськогосподарські стажування студентів; Томас Гроньє, представник Асоціації FLE FU викладачів французької мови як іноземної; Ольга Крошко, перекладач, секретар ФОФУ, провели конкурсний відбір студентів у форматі ZOOM-співбесіди на літні освітні виробничі практики на аграрних підприємствах Франції у 2021 році, які дозволяють студентам, які володіють французькою мовою, здійснювати лінгвістичні та професійні стажування терміном від 2 до 6 місяців. Стажування надають можливість підвищення рівня своєї іншомовної професійної підготовки та всебічного розвитку особистості, можливість реалізації свого потенціалу, набуття та удосконалення практичного досвіду роботи на французьких підприємствах.

За роки навчання в університеті найбільш мотивовані студенти змогли максимально використовувати свій шанс і пройти багато разів як літні, так і зимові стажування. Серед них Iрина Вовк (спеціальність «Маркетинг»), Андрiй Павленко («Агрономія»), Олег Філоненко («Агроїнженерія»), Віктор Касьянов («Агроїнженерія»), Іван Дем’яненко («Агроїнженерія»), Світлана Крамаренко («Облік і оподаткування»), Ірина Коваленко («Економіка»), Юрій Никипорець («Агроінженерія»), Дмитро Кравцов («Екологія»), Вікторія Агамірова («Маркетинг»). Учасники міжнародних програм як конкурентоспроможні фахівці можуть з більшими шансами претендувати на працевлаштування на французько-українських підприємствах, розташованих в Україні.

У цьому році, через епідемічну ситуацію в країні у співбесіді брали участь замало студентів. Усі показали добрі комунікативні здібності, що є основною умовою для проходження тривалих навчально-виробничих практик за кордоном. Журі були відібрані 7 студентів ТДАТУ на проходження у 2021 року літніх стажувань у Франціїї:

Cтажування 1 рівня:

  • Максим Заугольніков, гр.21 МБ ГМ;
  • Віктор Сіньков, гр.31сАI,
  • Владислав Островерхов, гр. 21ПУ,
  • Мілана Мазурік, гр.11 ТР;

Cтажування рівня 1Bis:

  • Віолетта Пархоменко, гр. 31ГРС;

Cтажування рівня 2Bis:

  • Сергій Гавязь, гр. 41 ЕМ
  • Іван Дем’яненко, гр. 11МБ АІ.

3 березня 2021 року у форматі ZOOM відбулася зустріч представників Федерації Обмінів Франція – Україна з адміністрацією університету. Зустріч була організована за ініціативою французької сторони з метою підвести підсумки спільної діяльності за останні роки та розглянути плани співпраці в освітній сфері на майбутнє, а саме продовжити прийом студентів та відповідальних осіб університету у Франції, розширити можливості активізації співробітництва між вищими навчальними закладами Франції, отримання стипендій для навчання, організацію нових проектів та курсів з французької мови.

З французької сторони на зустрічі були присутні Жак Форжерон, президент Федерації Обмінів Франція – Україна (FEFU), відповідальний за відділ співробітництва, Філіпп Жене, відповідальний за відносини з аграрними університетами України та сільськогосподарські стажування студентів, Томас Гроньє, представник Асоціації FLE FU французької мови як іноземної, Йоланд Піняр, викладачка французької мови та Ольга Гонсе, секретар ФОФУ.

Українських партнерів представляли ректор університету Володимир Кюрчев, помічник ректора з міжнародних питань Олена Тітова, начальник відділу міжнародних зв`язків Людмила Єфіменко та координатор французьких програм старший викладач кафедри іноземних мов Маргарита Виноградова.

Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання подальшої співпраці між університетом та Федерацією Обмінів Франція – Україна, розвитку культурних обмінів і співробітництва з закладами вищої освіти, розширення спектру виробничих стажувань для студентів. Томас Гроньє представив проект з організації курсів французької мови як другої іноземної для всіх бажаючих удосконалити іноземну мову та для студентів-стажерів і допомогти їм якомога швидше адаптуватися до іншомовного середовища. Було запропоновано залучення французьких фахівців до надання консультацій та проведення циклу лекцій для українських студентів за фахом.

B результаті переговорів сторонами були визначені стратегії співпраці ТДАТУ з FEFU на 2021 рік. У цьому році, в зв’язку з попитом на агрономів, фахівців з харчових технологій, готельно-ресторанної справи на європейському ринку праці Федерація Обмінів Франція – Україна надасть можливість прослухати курс лекцій для студентів і викладачів за спеціальностями «Агрономія», «Екологія» і «Туризм», який буде організований французькими фахівцями та викладачами у березні-травні 2021 року. З 9 березня по 2 квітня 2021 року на базі кафедри іноземних мов будуть проходити інтенсивні курси з французької мови під керівництвом Йоланд Піняр, французької викладачки з Асоціації FLE FU.

Жак Форжерон і Филипп Жене, що дали високу оцінку вкладу університету в міжнародне співробітництво з Федерацією, були задоволені результатами міжнародних стажувань студентів як необхідного компонента, що доповнює їх освіту в університеті. Вони висловили готовність до продовження співробітництва, яке дозволяє розвивати обмін між Францією та Україною, та надію на подальшу плідну співпрацю, яка дозволить розвивати і поглиблювати партнерські відносини.

Президент Федерації Обмінів Франція-Україна подякував адміністрації університету та викладачам за відмінну підготовку студентів, за сприяння проведенню міжнародних стажувань.

Маргарита Виноградова,
старший викладач кафедри іноземних мов