Володимир Михайлович Найдиш – відомий Український вчений і педагог, доктор технічних наук, академік Академії інженерних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, був Віце-президентом Української асоціації з прикладної геометрії, членом докторської спеціалізованої ради при КНУБА. З 1977 до 2007 року (30 років) очолював кафедру прикладної геометрії ТДАТУ.

Протягом багатьох років Володимир Михайлович був засновником і головним редактором фахового наукового збірника праці державного Університету, ініціатором і безпосереднім організатором проведення при університеті міжнародних науково-технічних конференцій. Завдяки Володимиру Михайловичу на неї з’їжджалися велика кількість вчених. За підручник «Інженерна та комп’ютерна графіка», де Володимир Михайлович є співавтором була отримана перша премія президента Академії наук вищої школи України в 2001 році. До підручника був випущений задачник та посібник «Тлумачення термінів з прикладної геометрії, інженерної та комп’ютерної графіки». Володимир Михайлович автор навчальних посібників для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, рекомендованих Міністерством освіти і науки України: «Дискретне диференціювання», «Основи прикладної дискретної геометрії», «Дискретна інтерполяція», а також є автором 254 наукових публікацій.

Він був керівником і творцем перспективного напряму в прикладній геометрії «Дискретне геометричне моделювання кривих ліній та поверхонь».

Під керівництвом В.М. Найдиша сформована Мелітопольська школа прикладної геометрії, ним запропоновано та розвинуто новий напрямок в прикладній геометрії кривих ліній та поверхонь – варіативне дискретне геометричне моделювання. На цій основі отримуються нові, більш досконалі проектні рішення реальних виробничих проблем моделювання.

За наказом ВАК України №119 від 19.03.02 на базі Мелітопольської наукової школи прикладної геометрії було затверджено спеціалізовану вчену раду К18.819.02 по захисту кандидатських дисертацій спеціальності 05.01.01 – «Прикладна геометрія і інженерна графіка», а в лютому 2007 року ВАК України прийняв рішення про підвищення статусу спецради по захисту докторських дисертацій – наказ №83 від 16.02.07 про затвердження докторської ради Д18.819.02. Головою цих спеціалізованих рад був доктор технічних наук, професор Найдиш В.М.

Володимир Михайлович – ініціатор і безпосередній організатор проведення при ТДАТУ дев’яти Міжнародних науково-практичних конференцій з актуальних проблем геометричного моделювання, на яких щорічно були представлені біля 170 доповідей.

У 2003 році на базі кафедри було відкрито нову спеціальність – «Інформаційні технології проектування».

Відкриття нової спеціальності відбувалося з ініціативи та під керівництвом завідувача кафедри доктора технічних наук, професора Найдиша В.М. Відзначимо, що відкриття ним нової спеціальності з орієнтацією на сільськогосподарське виробництво було впроваджено в аграрних вищих навчальних закладах АПК вперше.

У 2007 році кафедрі присвоєно почесне звання – кафедра прикладної геометрії імені академіка В.М. Найдиша (тепер – Інформаційні технології проектування ім. В.М.Найдиша).

Володимир Михайлович завжди бачив перспективи зростання кафедри зміцнював імідж університету і науки.

В даний час успішно працює науково-методичний семінар з прикладної геометрії і інформаційних технологій, де заслуховуються доповіді з новими результатами досліджень, а також кандидатські і докторські дисертації здобувачів університету і інших ВНЗ України.

Завдяки високому рівню наукових досліджень провідні науковці кафедр систематично виступають в якості рецензентів та опонентів кандидатських та докторських дисертацій.

Тематика та методи наукових досліджень тісно пов’язані з дисциплінами, які викладаються на кафедрі. Теоретичні дослідження проводяться з використанням чисельних методів, основ автоматизованого проектування виробів та технологій, методів прикладної геометрії та основ геометричного моделювання функціональних поверхонь. У процесі досліджень використовуються інструментальні засоби інформаційних технологій, у тому числі такі, як імітаційне моделювання, розробка та демонстрація віртуальних проектів, презентація із залученням мультимедійних технологій.

Важливим напрямком наукової роботи є практичне впровадження отриманих результатів, розроблених в ході дисертаційних досліджень – програмних продуктів, сумісних з сучасними прикладними комп’ютерними пакетами.

Також багато уваги приділяється науковій роботі студентів. Під керівництвом викладачів працюють студентські наукові гуртки. Результати наукових досліджень щорічно доповідаються на конференціях всеукраїнського та міжнародного рівня, а також в університеті, і друкуються у вигляді статей в фахових журналах, збірниках.

Діло вчителя живе. Численні наукові розробки співробітників кафедри захищені авторськими свідоцтвами та патентами на винаходи. За останніх 9 років опубліковано понад 300 наукових статей.

Велика увага надається створенню максимально сприятливих умов для роботи над дисертаціями. Випускниця факультету ІКТ Холодняк Ю.В. успішно захистила кандидатську дисертацію в 2016 році. Гавриленко Є.А. закінчує роботу над докторською дисертацією і готує її до захисту.

17 вересня 2016 року – дев’ята річниця із дня смерті Найдиша Володимира Михайловича.

Ми пам’ятаємо.

najdysh-v-m