Кафедра іноземних мов ТДАТУ підбиває підсумки конкурсної частини виховних заходів весняного семестру. Цього року попри складні умови навчальної діяльності викладачі кафедри запрошували здобувачів вищої освіти усіх спеціальностей до участі у п’яти конкурсах.

Цього року вперше було проведено конкурс спеціалізованого наукового перекладу – студенти мали змогу продемонструвати власні знання спеціалізованої лексики та навички письмового перекладу з галузей знань (завданням було опрацювання та представлення українською мовою фрагментів природничих, технічних та економічних досліджень англійською, французькою та німецькою мовою). Вітаємо переможців за секціями з усіх трьох мов: Ірину Лаврову, Івана Мовлика, Олександра Пересипкіна, Євгена Коваля та Олександра Курашкіна.

Також вперше проводився конкурс перекладу сучасної української прози для – більше 30 учасників з числа студентів нашого університету спробували свої сили у перекладі з рідної мови на англійську оповідання відомої майстрині слова і перекладачки Надійки Гербіш. Наші вітання переможниці конкурсу – Анастасії Маніло.

На весну було перенесено визначення переможця конкурсу англомовних постерів, присвяченого Всесвітньому дню музики. Галереї з плакатів було представлено для голосування усіма зацікавленими у гугл-формі на сторінці проєкту, на сторінках кафедри у мережах Facebook та Instagram. Перемогу вибороли дві співаторки, які також є учасницями ряду інших конкурсів. Не лише високий рівень володіння англійською, а й досвід конкурування за увагу та вподобання журі даються взнаки. Ще раз вітаємо Дар’ю Акатову та Вероніку Іващенко, які вразили наше журі своїм плакатом, присвяченим групі Queen.

Хочемо нагадати, що це не єдиний конкурс, де здобувачі вищої освіти ТДАТУ можуть виявити свої дизайнерські таланти та творчу обдарованість  – днями офтальмологічна компанія, яка оголосила конкурс на розробку елементів айдентики (логотип, назву та слоган) обрала фаворита і нагородила його грошовою премією у розмірі 1000 гривень. Ми вітаємо переможця – Олексія Ніконенка.

Завершує плеяду вітань від кафедри оголошення переможця конкурсу есе англійською мовою. Автор есе під назвою «Pick your chess figure» Тимур Костандов нагороджений премією у 500 гривень. Роздуми Тимура над цитатою видатної особистості стали його другою (вдалою!) спробою перемогти у щорічному конкурсі творчих робіт. Вітаємо з перемогою.

Ми дякуємо усім учасникам конкурсів від кафедри, наголошуємо, що ми пишаємося вашими досягненнями, вашими талантами та вміннями! Ми завжди раді можливості спрямувати ваші прагнення та енергію на презентацію власної особистості, інтелекту та, звичайно ж, високого рівня знань з іноземних мов.

Запрошуємо до участі та співпраці наступного навчального року.

Наталія Зайцева, ст. викладач
Світлана Симоненко
к. пед. н., доцент, зав. кафедри іноземних мов