В рамках підписаного ректором Володимиром Кюрчевим меморандуму про співпрацю Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного з Агенцією розвитку Мелітополя, у ТДАТУ відбулася зустріч провідних науковців з першим заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Іриною Рудаковою та депутатом Запорізької обласної ради та директором Агенції розвитку Мелітополя Іриною Славовою.

Головною метою заходу було ознайомлення із науковим потенціалом ТДАТУ та визначення стратегічних напрямків співпраці міської влади, науковців університету та бізнесу міста Мелітополя.

За підсумками зустрічі було досягнуто угоди про практичну підготовку студентів спеціальності «Агроінженерія» в рамках проєкту «Платформа сучасної дуальної підготовки та кар’єрного постдипломного зростання фахівців спеціальності «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».

На етапі обговорення проєкту представниками механіко-технологічного факультету була досягнута домовленість щодо проведення лабораторних занять з дисциплін «Технічний сервіс в АПК» та «Трактори і автомобілі» за спеціальністю 208 «Агроінженерія» на презентованому сучасному діагностичному обладнанні, яке за програмою проєкту встановлено в Професійному аграрному ліцеї (м. Мелітополь).

12 травня 2021 року, відбувся перший майстер-клас щодо користування автомобільним підйомником LAUNCH, який було закуплено та введено в освітній процес в рамках проєкту «Платформа сучасної дуальної підготовки та кар’єрного постдипломного зростання фахівців спеціальності «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» на базі Мелітопольського Професійного аграрного ліцею.

У майстер-класі прийняли участь здобувачі вищої освіти спеціальності «Агроінженерія» механіко-технологічного факультету, зокрема 21 АІ та 12 САІ академічні групи, а також доцент кафедри «Технічного сервісу та систем в АПК» Олександр Шокарев, доцент кафедри «Машиновикористання в землеробстві» Тетяна Чорна, доцент кафедри «Технології конструкційних матеріалів» Віталій Черкун та старший викладач кафедри «Мехатронних систем та транспортних технологій» Сергій Волков.

За результатом проведеного майстер-класу всі учасники отримали відповідні сертифікати, що дозволяє сертифікованим особам працювати на даному виді підйомників.

Слід також зазначити, що згідно підписаного меморандуму з нового 2021-2022 навчального року студенти зі спеціальності «Агроінженерія» будуть виконувати лабораторні робот на сучасному стенді НТЦ 15.40.2 «Система управління двигуном з багатокрапковим вприском (MPI) М1». Даний стенд дозволяє виконувати 13 видів робіт та імітувати вихід з ладу систем управління двигуном, що дозволить навчитись діагностувати та вирішувати проблеми більшості автомобілів автопарку країни.

Висловлюємо слова вдячності Агенції розвитку Мелітополя за співпрацю та надану можливість приймати участь в проєкті задля підвищення якості підготовки фахівців, закріплення отриманих теоретичних знань та їх практичного застосування на виробництві.

Сергій Кюрчев, декан МТФ
Олександр Шокарев, заступник декана МТФ