10 червня у Києві на базі Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти (НМЦ) МОН України відбувся фінал традиційного Всеукраїнського конкурсу серед майбутніх фахівців-аграріїв. На урочистому відкритті зі словами привітання до студентів звернулася директор НМЦ, професор Тетяна Іщенко. Далі відбувся тур-представлення учасників.

Фолькер Зассе, керівник проєкту “Німецько-український агрополітичний діалог” ґрунтовно окреслив актуальні агрополітичні виклики для України і наголосив на важливості залучення молодих фахівців до їх вирішення. Також експерт підняв питання про особливості та переваги відкриття ринку землі в України для кожної групи населення. Учасники активно дискутували, ставили питання, ділились своїми думками.

У фіналі взяли участь 9 студентів аграрних ЗВО з різних куточків України, переможці першого етапу. Кожен мав десять хвилин на представлення своєї доповіді та ще десять хвилин для відповідей на питання від учасників та журі. До складу журі входили представники європейських країн та українські експерти, керівники успішних агрофірм. Дискусія проходила виключно англійською мовою.

Фінал був непростим, запекла конкуренція вибивала деяких учасників з рівноваги. Адже декілька років поспіль студенти демонструють високі результати в конкурсі, що говорить про високий рівнем знань майбутніх фахівців. Тож за рішенням компетентного журі студент Таврійського ДАТУ Кирило Кулінченко зайняв почесне третє місце. Експерти виділили його за підготовку якісного матеріалу, конструктивну презентацію, змістовні відповіді на питання та цікавий досвід проведення швидкого онлайн-опитування серед присутніх для наглядного підтвердження, зроблених у ході дослідження, висновків.

Фінал конкурсу «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів» 2021 року видався динамічним та надзвичайно цікавим. Студенти мали можливість запропонувати діячам у галузі аграрної політики в Україні нові ідеї щодо аналізу аграрної політики з поясненням можливих наслідків від змін в законодавстві та адміністративній структурі.

Вітаємо Кирила з успішним виступом у фіналі Всеукраїнського конкурсу! Дякуємо представникам НМЦ за професійний підхід та чудову організацію заходу!

Єлизавета Семенюк,
голова інформаційного сектору студради ТДАТУ