26 жовтня для студентів факультету ІКТ спеціальності «Машинобудування» була проведена професійна екскурсія з метою ознайомлення з роботою переробних підприємств Каховського району та м. Каховки: ТОВ «Грін Тім», Виноробне господарство ім. Князя П.М. Трубецького та ПрАТ «Чумак» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва у співпраці з Таврійським державним агротехнологічним університетом.

Компанія «Грін Тім» – одна з найбільших в Європі постачальників овочів, яка самостійно вирощує, зберігає і здійснює весь цикл передпродажної підготовки овочевих культур. Головний PR – менеджер Карасевич Наталя Олексіївна ознайомила студентів із сучасним комплексом зі зберігання та доробки овочів борщового набору.

Найбільше враження студенти отримали від овочесховища потужністю 50 тис. тон для зберігання та доробки цибулі, моркви, капусти, буряків, картоплі тощо та напівавтоматизованої сучасної лінії з очистки цибулі, яка відповідає високим європейським стандартам щодо харчової безпеки продукції, потужністю 10 тонн цибулі за зміну.

Продукція компанії користуються попитом не лише на внутрішньому ринку України, але й на експортних ринках Середнього Сходу та Європи.

Студенти придбали неоціненний досвід, ознайомились з технологією зберігання, монтажем і налаштуванням холодильного обладнання.

Потім студенти отримали нагоду відвідати виноробне господарство ім. князя П.М. Трубецького. Це старовинне виноробне підприємство, яке з початку свого існування виготовляє винну продукцію за традиційними технологіями.

Наостанок  поїздки студенти відвідали ПрАТ «Чумак» – компанію національного рівня, одну з найбіших підприємств в Україні. Основна діяльність компанії – виробництво продуктів харчування – кетчупи, соуси, майонези, томанна паста, соки, соняшникова олія, консервовані овочі та макаронні вироби.Наприкінці екскурсії по підприємству нам відкрили секрет, що підприємство починає виробництво в’ялених помідорів в маслі з ароматними спеціями.Для майбутніх фахівців переробної промисловості екскурсія була дуже пізнавальною і дала чітке уявлення про те, продукція якої якості йде на переробку сировини для подальшого виготовлення кінцевого продукту.

Директор ІПОД Подшивалов Г.В.