Щороку Державна служба інтелектуальної власності України та ДП «Український інститут промислової власності» (Укрпатент) підбивають підсумки винахідницької діяльності національних заявників. Найактивнішими упродовж 2018 року були організації, підпорядковані Міністерству освіти і науки України (МОН України), Міністерству охорони здоров’я України (МОЗ України), Міністерству аграрної політики та продовольства України, Національній академії наук України (НАН України), Національній академії медичних наук України, Національній академії аграрних наук України.

У 2018 році, як і в попередні роки, найвищою винахідницькою активністю відрізнялися організації, підпорядковані МОН України, які протягом аналізованого періоду подали 2 992 заявок (близько 40 % від загальної кількості поданих заявок).

ТДАТУ посів друге місце в загальному рейтингу серед університетів України після Національного університету харчових технологій. Протягом 2018 року Таврійським державним агротехнологічним університетом подано 263 заявки на винаходи і корисні моделі, що вдвічі більше ніж торік. Вже декілька років наш університет за рейтингом винахідницької діяльності посідає одне з провідних місць у цьому напрямку роботи серед вищих навчальних закладів України, з року в рік покращуючи свої позиції. За останні п’ять років ТДАТУ подано 626 заявок на винаходи і корисні моделі. Лідером серед винахідників ТДАТУ багато років є Малюта Сергій Іванович, «Заслужений винахідник України».

Найбільш активними у винахідницькій діяльності серед ЗВО України, виявилися: Національний університет харчових технологій – 1 місце, 327 заявок; НУБІП – 3 місце, 237 заявок; НТУУ «КПІ І.Сікорського» – 4 місце, 226 заявок; Тернопільська медична академія ім. І.Я. Горбачевського – 5 місце, 170 заявок.

Лідером у поданні заявок серед регіонів України, як і в минулі роки, було м. Київ (3 320 заявок), що складає близько 30 % від загальної кількості. Високою активністю відрізнялися також Харківська (1 438), Дніпропетровська (914), Вінницька (880), Запорізька (541) області.

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС

Детальніше http://www.euroosvita.net/