У період з 28 вересня до 8 жовтня викладачі ТДАТУ на чолі з ректором університету Володимиром Кюрчевим відвідали сонячний та гостинний Таджикистан.

Візит відбувся в рамках реалізації проекту DigEco Erasmus+ «Цифровізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану». В проекті беруть участь університети України, Таджикистану, Литви, Словенії та Німеччини.

Крім робочих зустрічей делегація відвідала національний музей у столиці Таджикистану місті Душанбе, головне зібрання пам’яток матеріальної та духовної культури країни.

Вражаючими були експозиції мінералів, флори і фауни країни. На першому поверсі працювала тимчасова художня виставка, яка дала змогу побачити сучасну країну очами її мешканців та відчути неперевершений колорит. Експозиції музею з археологічними та етнографічними колекціями, що розкривають багатовікову історію Таджикистану вразили різноманіттям глиняних та дерев’яних виробів. Довше за все наші викладачі роздивлялися справді дивовижні і яскраві різнокольорові шерстяні шкарпетки горян-памірців, національні музичні інструменти, жіночі прикраси, побутові предмети й знаряддя праці, деталі традиційного житла таджиків.

Взагалі, національний колорит відчувався кожного ранку на вулицях Душанбе – жінки в національному одязі, запах лепешек та спецій, дуже багато східної музики з вікон машин та маленьких кафе. Гостинність і вихованість притаманна і студентам університетів, в яких проходили пілотні лекції.

Дар’я Трачова,
професор кафедри фінансів, обліку і оподаткування