Спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – сучасна спеціальність, під час навчання якої студенти отримують глибокі знання в сфері виробництва, розподілу і споживання електроенергії, систем теплопостачання, використання поновлюваних і нетрадиційних джерел енергії.

Фахівці володіють питаннями проектування, монтажу, налагодження та технічного сервісу різноманітного енергетичного обладнання: двигунів, генераторів комплексних трансформаторних підстанцій, повітряних і кабельних ліній електропередач, електротехнологічного, теплоенергетичного та світлотехнічного обладнання тощо.

Основна задача колективу факультету енергетики і комп’ютерних технологій забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі електричної інженерії за спеціалізацією 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за рахунок безперервного професійного розвитку у системній єдності формальної, неформальної та інформальної освіти.

З цією метою 12 червня 2021 року зав. кафедри електротехнологій і теплових процесів Юлія Постол, зав. кафедри електротехніки і електромеханіки ім. професора В.В. Овчарова Сергій Квітка, доцент кафедри ЕТТП Вадим Гулевський та старший викладач кафедри ЕТЕМ Олександр Ковальов взяли участь у науково-популярному заході E-Drive DniproTechFest (виставка-конференція з питань розвитку електромобілів, зарядної інфраструктури та енергоефективних технологій), яка проходила на базі НТУ «Дніпровська політехніка» м. Дніпро.

Виставка-конференція передбачала виступи фахівців, майстер-класи, квести, фотозона, цікаві локації, серед яких:

• Електрокари та їх зарядна інфраструктура
• Експозиції девелоперів ринку відновлюваних джерел енергії
• Енергоефективні та Smart-технології

Викладачі факультету ЕКТ ознайомились з експозиціями учасників виставки інноваційних рішень від підприємств високотехнологічного бізнесу, представників ринку відновлюваної енергетики, імпортерів електромобілів, розробників проєктів щодо розвитку інфраструктури в населених пунктах, серед яких: впровадження альтернативних джерел енергії та енергоощадних технологій у промисловості, виробництві та домогосподарствах було представлено на локації ТОВ «Ековіжн-Д»; компанія «Energy Star» представляла мобільні та стаціонарні зарядні станції змінного струму із програмним забезпеченням для eMobility; створення необхідної інфраструктури для електромобілів усіх типів, а саме зарядних станцій та пристроїв представляла національна мережа електрозаправних комплексів та дистриб’ютор зарядних станцій для дому та бізнесу європейської якості FLASH.

Також під час виставки-конференції була можливість ознайомитись з лабораторіями НТУ «Дніпровська політехніка» та спілкування з колегами.

В цілому участь у виставці-конференції надала можливість підвищити фахові знання, розширити професійні контакти та взаємозв’язки та отримати найпозитивніші емоції.

Вадим Гулевський, доцент кафедри ЕТТП
Юлія Постол, зав. кафедри ЕТТП