Рисунок5Дуальна форма навчання в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного передбачає здобуття освіти, шляхом поєднання навчання та роботи на підприємствах для набуття певної кваліфікації на основі договору. Навчання за дуальною формою надає широку можливість розширення практичного досвіду за обраною спеціальністю, отримання фахових компетентностей та перспективи кар’єрного зростання у майбутньому.

Підведенням підсумків навчання студента спеціальності 101 «Екологія» 21 МБ ЕК групи Вадима Грушко за дуальною формою, стала спільна зустріч координаторів від ТДАТУ та Приазовського національного природного парку.

Вадим вже другий рік поспіль працює у Приазовському національному природному парку у відділі рекреації та еко-освітньої роботи, його куратором на виробництві є Дмитро Сергійович Лухманов – начальник відділу. Координує навчання від університету куратор академічної групи к.б.н., доцент кафедри ГЕЗ Тарусова Наталя Василівна. Куратори підтримують постійний зв’язок з метою отримання максимально корисного ефекту та узгодження основних тенденцій та цілей впровадження дуального навчання за спеціальністю 101 «Екологія».

Виробниче навчання на робочому місці провідного фахівця з рекреації передбачає виконання наступних видів робіт:

• Проведення досліджень і розробки окремих завдань природоохоронного спрямування.
  • Збір, аналіз та опрацювання науково-технічної інформації рекреаційного аспекту.
  • Забезпечення роботи з рекреаційними закладами, установами на різних місцевих рівнях організації управління.
  • Ознайомлення населення та громадськості з основними принципами функціонування об’єкту ПЗФ.
  • Вдосконалення системи планування рекреаційної діяльності.
  • Розробка та забезпечення дотримання правил безпеки поводження на території природно-заповідного об’єкту.
  • Інформування відвідувачів про потенційно-небезпечні природні явища на території парку.
  • Впровадження просвітницької роботи у інтернет-мережі, інформування та співробітництво з ЗМІ.
  • Розробка друкованих матеріалів для еколого-освітньої діяльності.
  • Систематичне проведення еколого-просвітницьких заходів для школярів та студентів: ознайомлення з принципами раціонального природокористування, збереження біорізноманіття, відтворення порушених територій та ландшафтів, теоретичні засади ефективності впровадження безвідходних та маловідходних технологій тощо.

На загальній атестаційній зустрічі з боку Приазовського НПП були присутні: директор Дмитро Іванович Воловик,  заступник  директора Валерій Геннадійович Санько, начальник науково-дослідного відділу Наталія Миколаївна Барабоха, куратор навчання, начальник відділу рекреації та еко-освітньої роботи Дмитро Сергійович Лухманов.

ТДАТУ імені Дмитра Моторного представляли: декан факультету АТЕ, к.с.-г.н., доцент Ірина Євгенівна Іванова, зав. кафедри ГЕЗ, д.геол.н., професор Людмила Миколаївна Даценко, куратор дуального навчання, к.б.н., доцент Тарусова Наталя Василівна.

Підсумками спільної зустрічі стало акцентування уваги на важливості впровадження дуальної форми навчання за спеціальністю 101 «Екологія», підведення атестаційних результатів набутих професійних навичок та практичного досвіду студента на виробництві, обговорення перспективи подальшого розвитку та впровадження дуальної системи.

За матеріалами: Приазовський НППНаталя Василівна Тарусова ;

Людмила Миколаївна ДаценкоІрина Євгенівна Іванова