У перший день грудня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом ректора Володимира Кюрчева відбулось засідання вченої ради. В умовах карантину воно проходило завдяки сервісу Google Meet.

Порядок денний складався з наступних питань:

1.Про функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті.
2.Розгляд атестаційних справ.
3.Про стан охорони праці та пожежної безпеки в університеті та заходи щодо їх покращення.
4.Різне.

Першим питанням на вченій раді університету було: «Про функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті». З доповіддю виступив проректор з науково-педагогічної діяльності, доцент Олександр Ломейко. Він акцентував увагу на тому, що основою запровадження та функціонування системи внутрішнього забезпечення якості освіти (СВЗЯО) в університеті є стандарт ISO 9001:2015 «Система управління якістю. Вимоги», вимогам якого повинна відповідати система, щоб гарантувати постійну відповідність результатів освітньої діяльності вимогам зовнішніх стейкхолдерів.

Метою функціонування СВЗЯО в університеті є: забезпечення і підвищення якості освіти та освітньої діяльності, її відповідності стандартам вищої освіти та міжнародним стандартам, формування в університеті культури якості як основи конкурентоспроможності університету та його випускників.

Ефективне функціонування системи може бути досягнуте тільки за умови залучення всіх структурних підрозділів університету у процес забезпечення якості відповідно до розробленої Моделі управління якістю освітньої і наукової діяльності в університеті (Положення про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти у ТДАТУ).

Було наголошено, що система внутрішнього забезпечення якостей освітньої діяльності та вищої освіти у ТДАТУ передбачає контроль за дотриманням регламентів процедур:

Під час засідання вченої ради були розглянуті атестаційні справи доктора економічних наук Олега Сокола щодо присвоєння вченого звання професора кафедри обліку і оподаткування та кандидата технічних наук Юлії Холодняк, щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі технічної механіки та комп’ютерного проектування імені професора В.М. Найдиша.  Шляхом таємного голосування члени вченої ради університету підтримали кадидатів.

Проректор з АГР Олександр Рижков доповів «Про стан охорони праці та пожежної безпеки в університеті та заходи щодо їх покращення». За інформацією Олександр Миколайовича, протягом року в університету не було нещасних випадків пов’язаних  і також, не пов’язаних з виробництвом. Якщо подивитись динаміку отримання лікарняних листів серед робітників університету, то  у 2018 році  їх було 468 , у 2019 – 370, а за 10 місяців 2020  поки що 337. Остаточні виводи робити поки що рано, але динаміку ми бачимо. Переважають в лікарняних вірусні та простудні захворювання  в цей нелегкий період.

З метою удосконалення роботи з охорони праці в університеті впродовж 2019-2020 роках було введено в дію 6 наказів ректора і 5 приписів за порушення норм та правил охорони праці і електробезпеки.

Комісією з охорони праці та пожежної безпеки в умовах карантину була проведена перевірка стану підрозділів університету і вперше за декілька років не було знайдено підрозділ, де б не були проведені інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки.

У цьому році було придбано спецодяг для працівників,  зайнятих на роботах з небезпечними та шкідливими умовами праці, а саме:

  • 130 халатів для кафедр «Техсервіс в АПК», «ТКМ», «Рослинництво», «Харчові технології та готельно-ресторанної справи», «Плодоовочівництво, виноградарство та біохімія»;
  • 20 комплектів напівкомбенизонів для електриків, сантехників, будівельників, операторів котелень;
  • 13 пар робочого взуття для сантехників та електриків;
  • 9 респіраторів для операторів котелень.

Обов’язковий медичний огляд, згідно з вимогами, пройшли 18 працівників зайнятих на роботах з небезпечними та шкідливими умовами праці.

Профільною комісією на кафедрах енергетичного факультету своєчасно проводиться чергова переатестація на групу допуску по електробезпеки.

Відділом охорони праці за заявками кафедр проводиться інструктаж  зі студентами,  які виконують загальногосподарські роботи.

На сьогоднішній день відділом охорони праці спільно з керівниками структурних підрозділів було розроблено, зареєстровано в відповідних журналах і введено в дію 298 інструкцій з охорони праці по професіям та по видам небезпечних робіт.

Відділ охорони праці постійно взаємодіє зі всіма структурними підрозділами, службами, спеціалістами університету та представниками профспілки, в тому числі з уповноваженими трудового колективу з питань охорони праці, відвідувачами і представниками контролюючих  органів.

Що стосується пожежної безпеки, то в поточному році проведено перезарядку 93 вогнегасників ВП-5 у гуртожитках, навчальних корпусах №3, №4, №5.

В зв’язку з фізичним зносом 43 вогнегасників були продефектовані, як непридатні для використання, тому така кількість була закуплена.

Проведені роботи по усуненню зауважень по припису пожежної інспекції.

На СОК «Салют» наявні кондиціонери підключені через автомати з метою їх відключення в разі аварійної ситуації в електромережі.

У гуртожитку №1, навчальному корпусі №2 встановлено звукову пожежну сигналізацію, в начальному корпусі №5 проведено поточний ремонт по відновленню автоматичної сигналізації пожарогасіння.

Зараз виконується розробка проектно-кошторисної документації на:

  • Автоматичну пожежною сигналізацію пожарогасіння у навчальному корпусі №2;
  • Оброблення дерев’яних елементів горищних конструкцій вогнегасними засобами будівель гуртожитків №1, №3, навчальних корпусів №1, №3, №5, №8, №9, кафедри фізичного виховання і спорту.
  • Захисту будівель від прямих попадань блискавки і вторинних їх проявів – по всім будівлям університету.

Проведено демонтаж металевих грат вікон у приміщеннях на перших поверхах, які виходять у внутрішній двір навчальних корпусів №1, №4, №5, №8, №9, гуртожитках №1, №4, а також  у коридорах на другому и третьому поверху по навчальному корпусі №9 та навчальному корпусі №7 грати переобладнано на з̕ємні  в разі необхідності евакуацій людей.

В університеті встановлено 128 кондиціонерів, на 92 вже на лініях їх живлення, встановлено автоматичні пристрої електричного захисту.

У начальному корпусі №1 у підвальному приміщені, де розміщені лабораторії кафедри електротехніки і електромеханіка, електрощитова облаштовано вогнегасниками стінами та металевими дверима.

АГВ продовжує роботи по виконанню зауважень припису державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки.

З усіх питань, розглянутих на засіданні вченої ради, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів